5.ua

Турецький прем'єр-міністр пропонує реформувати країну заради порозуміння з курдами

  Реформувати Туреччину задля порозуміння з курдами пропонує прем'єр-міністр країни. Реджеп Таїп Ердоган анонсував в Анкарі пакет реформ для демократизації турецького суспільства.

   Політик, зокрема, пропонує зменшити чи навіть скасувати 10-відсотковий прохідний бар'єр для партій на парламентських і місцевих виборах. На думку Ердогана, такий крок допоможе потрапити до парламенту прокурдським політсилам і пришвидшить мирний процес із курдами, які становлять 20 відсотків 76-мільйонного населення Туреччини. Ердоган також пообіцяв дозволити викладання у недержавних школах не турецькою мовою та повернути населеним пунктам курдські назви. Чільник турецького уряду зобов'язався зняти заборону на носіння хіджабу у державних установах. Щоправда, зміни не стосуватимуться працівниць судової та військової сфери. Оприлюднення пакету реформ політик назвав історичним моментом. Однак у керівництві про-курдської партії миру та демократії заплановані кроки влади назвали недостатніми для вирішення курдського питання.

  Реджеп Таїп Ердоган, прем'єр-міністр Туреччини: «Ми внесемо зміни до правил зовнішнього вигляду працівників держустанов і скасуємо заборону на носіння жінками хустки. Старі правила містили обмеження щодо зовнішнього вигляду чоловіків і жінок, а це - порушення та дискримінація за релігійною ознакою».   

  Попередній матеріал
  Коньков особисто проситиме чиновників ФІФА скасувати рішення щодо України [відео]
  Наступний матеріал
  Развозжаєву вкотре продовжили арешт