Турецький парламент дозволив уряду проводити військову операцію за межами країни [відео]

  Турецький парламент дозволив уряду проводити військову операцію за межами країни. Депутати підтримали відповідне рішення на тлі демонстрацій пацифістів. У Анкарі кажуть, що використовуватимуть вогонь лише за надзвичайних обставин, і виключили сценарій війни проти Сирії.

  Омер Челік, заступник голови партії справедливості та розвитку: "Сьогодні ми обговорюємо чи надавати дозвіл уряду захищати наші права та суверенність турецької території на тлі агресії, що загрожує нашій країні".

  І турецький парламент сказав "так". Більшістю голосів депутати підтримали норму, що дозволяє проводити військові операції за межами країни. Відповідне прохання до законотворчого органу надіслав уряд після загибелі турецьких громадян напередодні внаслідок сирійського артобстрілу. Від вибуху снаряду у прикордонному з Сирією містечку Акчакале загинули 5-ро людей, із них - троє дітей. На другий день після трагедії уряд країни отримав можливість за потреби відправляти армію до Сирії. Відповідні повноваження діятимуть рік. Водночас в Анкарі запевняють, що не оголошуватимуть війну Сирії та діятимуть зі згоди міжнародних організацій.

  Булент Арнік, заступник прем`єр-міністра Туреччини: "На турецьку територію здійснили напад, загинули наші громадяни. Це - очевидне порушення міжнародного права. Туреччина - член НАТО. У договорі з Алянсом є пункти, що описують, як члени блоку мають реагувати на напад. Ми не засліплені гнівом, але готові діяти, щоби відстояти права нашої держави".

  Ситуція на турецько-сирійському кордоні стурбувала Захід. На екстреному засіданні Ради НАТО засудили дії Дамаска. Схожі заяви пролунали із Нью-Йорка, Лондона, Парижа, Берліна та Брюсселя.

  Майкл Манн, речник комісара ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон: "Ми глибоко засуджуємо обстріл турецького прикордонного міста Акчакала сирійськими силами. Ми зв`язалися з турецьким міністром закордонних справ Ахметом Давутоґлу, щоби переконати його у нашій солідарності та засвідчити наші співчуття сім`ям загиблих і турецькому народові. Я вкотре закликаю сирійську владу негайно покласти край насильству та поважати територіальну цілісність і незалежність усіх сусідніх держав. Такі порушення неприпустимі. Я закликаю обидві сторони до стриманості".

  Водночас у Дамаску загибель турецьких мирних мешканців назвали випадковістю. Цю думку оприлюднив російський МЗС.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: "Через нашого посла у Сирії ми поспілкувалися із сирійською владою, яка запевнила нас і Лахдара Брахімі, що те, що сталося на кордоні із Туреччиною, було трагічним випадком і ніколи не повториться. Ми вважаємо дуже важливим, що у Дамаску про це офіційно заявили".

  У Акчакале ж ховали загиблих. Мешканці містечка не можуть оговтатися від трагедії.

  Іса Чолак, мешканець Акчакале: "Ми налякані до смерті, бо не знаємо, коли і де впаде наступний снаряд. Ми можемо стати мішенями - скрізь".

  Тим часом Туреччина продовжує обстріл сирійської території. В Анкарі зазначають - цілять лише по військових об`єктах. За інформацією сирійських медіа, від турецького вогню вже загинули декілька солдатів Сирії.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Річницю запуску першого штучного супутника Землі відзначають у світі [відео]
  Наступний матеріал
  Аграрії Київщини охочіше беруться до вирощування ВРХ
  Теги: