expres.ua

Турецькі офіцери НАТО просять притулку в ФРН і Бельгії

  Турецькі офіцери, які проходять службу на військових базах НАТО в Німеччині та Бельгії, розповіли, що Анкара підозрює їх у причетності до держперевороту, і попросили політичного притулку

  Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган наказав повернутися в країну десяткам високопоставлених офіцерів, які проходять службу на військових базах НАТО в Німеччині та Бельгії. Турецька влада підозрює їх у причетності до спроби державного перевороту в липні 2016 року та називає їх "солдатами-терористами", повідомляє видання DW.

  Кілька турецьких офіцерів у вівторок, 6 грудня, на умовах анонімності розповіли про наказ повернутися на батьківщину. Вони повідомили, що подали клопотання про надання їм політичного притулку у Бельгії та Німеччині.

  За словами співрозмовників DW, Анкара відправила до дипломатичних представництв Туреччини за кордоном 20 списків з іменами підозрюваних в участі у спробі путчу. Від військовослужбовців зажадали здати посвідчення офіцерів НАТО і дипломатичні паспорти, від більшості з них вимагається повернутися до Туреччини протягом трьох днів. Військовослужбовці заперечують свою причетність до спроби держперевороту і закликають західних політиків обговорити це питання з турецьким урядом.

  Прямих звинувачень в причетності до путчу турецьким офіцерам не пред'явлено. Однак, за їхніми словами, цей висновок можна зробити з того, що всім їм повідомили про тимчасове відсторонення від служби або звільнення. Більшості військовослужбовців з вересня не виплачується зарплата, розповіли військові.

  "Нам стало відомо, що 17 наших колег, які повернулись, були заарештовані. Тому ми вирішили, що нам буде краще зачекати", - зазначив один з військовослужбовців. Дружина іншого офіцера розповіла, що її чоловіка в зв'язку зі службою викликали в Анкару шість тижнів тому. Після прибуття він був одразу заарештований, хоча його імені не було в списках підозрюваних, і з того часу про нього немає жодних звісток.

  Попередній матеріал
  Невідомі хакери здійснили "професійну атаку" на органи Мінфіну
  Наступний матеріал
  Трагедія у Княжичах: суд заарештував 5 членів злочинної банди, затриманих після перестрілки

  Греція відмовилася видати Туреччині трьох військових, які попросили притулку після спроби перевороту

  Парламент Туреччини ратифікував угоду з РФ щодо "Турецького потоку"

  У Туреччині затримали журналістів BBC та "Голосу Америки" – причин арешту не називають

  У Туреччині громадяни протестують проти надзвичайного стану