Туреччина розраховує на збільшення поставок від "Газпрому"

  Туреччина просить російський "Газпром" збільшити поставки газу "західним маршрутом"  через Україну, повідомив міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Танер Йилдиз журналістам у Москві 26 листопада.


  "Ми сьогодні знаходимося напередодні зимового періоду, коли потреба в газі протягом грудня, січня, лютого збільшується. У деяких регіонах Туреччини обсяг споживання газу влітку і взимку відрізняється в 22 рази", - сказав він.

  "Нам часто ставлять запитання, чи вплине на нашу ситуацію взимку криза на Україні. Ми говоримо, що не вплине. Але ми все ж бачимо ризик, і можуть виникнути певні труднощі. Оскільки Туреччина бере 12,5% природного газу, що використовується для виробництва електроенергії, з "західного маршруту" - через Болгарію і Румунію", - додав турецький міністр.

  Він пояснив, що газ надходить газ через два трубопроводи, і з "Блакитним потоком" проблем немає. Однак добова поставка за "західним маршрутом" на сьогоднішній день складає 26-28 млн кубометрів, хоча повинна бути 42 млн кубометрів.

  "Я сподіваюся, що "Газпром" в найближчі терміни компенсує цей обсяг. Ми передали їм своє прохання, щоб хоча б контрактні зобов'язання були виконані повністю", - зазначив Танер Йилдиз.

  Раніше "Газпром" обіцяв, що цього року поставить до Туреччини 30 млрд кубометрів газу.
  Попередній матеріал
  СБУ затримала мародерів, які маскувались під українських вояків
  Наступний матеріал
  Україна подала три позови у міжнародні суди проти Росії