avia.pro

Туреччина не дасть російським військовим літакам доступ до своєї авіабази

Відносини між Москвою і Анкарою не настільки теплі, щоб ділитися авіабазою

Туреччина не надаватиме російським військовим літакам доступ до своєї авіабази "Інджирлик". Напередодні таку хибну інформацію поширили низка російських і турецьких ЗМІ.

Сьогодні ж МЗС Туреччини все спростував. Міністр пояснив, що його неправильно зрозуміли. Він говорив про спільну боротьбу Москви й Анкари з тероризмом, але не мав на увазі доступ росіян до військової авіабази.

"Перед тим, як був збитий російський літак, наш президент сказав Путіну: якщо ви так занепокоєні діями "Ісламської держави", давайте боротися проти неї разом. А я просто нагадав ці слова. Ми сказали, що готові співпрацювати з Росією в боротьбі проти ІД. Про дозвіл російським літакам використовувати авіабазу не йшлося", – заявив голова турецького МЗС.

Із липня 2015-го "Інджирлик" використовують сили міжнародної коаліції на чолі зі США. Звідти бомбардують позиції "Ісламської держави" у Сирії. Росіяни ж базуються на військовій авіабазі сирійського уряду, неподалік Латакії. Саме її винищувачі кілька разів порушували турецько-сирійський кордон. Врешті, торік у листопаді один із російських літаків збили турецькі ВПС.

Попередній матеріал
Силовики затримали 32 особи за "кришування" бурштинової мафії на Рівненщині
Наступний матеріал
Розслідування: радником голови Запорізької ОДА став "особистий бухгалтер Януковича"

Розслідування: хто підриває Туреччину

Росіяни масово ринули до Туреччини після дозволу Путіна

Обама відреагував на нормалізацію відносин Росії та Туреччини

Туреччина не змінить політику щодо України та Криму попри відлигу у стосунках з РФ

Туреччина відмовилась сплатити РФ компенсацію за збитий Су-24

5 канал - трансляція наживо