Цьогоріч світ особливо потерпає від погодних аномалій

  Цьогорічне літо видалося багатим на погодні аномалії. Європа та США - потерпають від незвичної спеки, у Південній Америці - сніг, в Африці - посуха, Азія ж бореться з повенями і тайфунами.

  У центральній та східній частині Сполучених Штатів - плюс 40, а подекуди - ще більше. Мешканці потерпають від високої вологості та відсутності вітру. Сотні людей шпиталізовані з тепловими ударами, понад 20-ро - загинули від перегрівання. У мегаполісах спека переноситься важче через відсутність зелені та нагрівання будівель. У Нью-Йорку на вулицях встановили мобільні станції з питною водою, у Детройті відкрили частину гідрантів і перетворили їх на фонтани. Влада докладає зусиль, щоби полегшити життя для мешканців великих міст.

  Роберт Ханнафі, керівник пожежного департаменту Нью-Йорка: "Ми готувалися до спеки заздалегідь. Найняли додаткових працівників, тож готові їхати на кожен виклик".

  Томас Фарлі, керівник департаменту охорони здоров`я Нью-Йорка: "Поки що ми тримаємо ситуацію під контролем, але якщо найближчим часом спека не спаде - можемо очікувати на зростання кількості смертельних випадків".

  За прогнозами, найближчими днями стане ще гарячіше. А от у Чилі - інші проблеми: країні дошкуляють снігопади. Там випало понад 2 метри снігу, а температура вночі падає до мінус 18-20 градусів. У сніговому полоні опинилися 16 тисяч людей. Подібних катаклізмів у Чилі не було понад 30 років.

  Родріго Убілла, заступник міністра внутрішніх справ Чилі: "Президент оголосив регіони, що потерпають від снігопадів, зоною катастрофи. Зараз ми намагаємося дістатися ізольованих поселень, розчищаємо дороги і евакуюємо населення".

  Критична ситуація через негоду склалася в африканському Сомалі. На півдні країни - посуха, найгірша за останні півстоліття. Вона вже спричинила масовий голод. ООН вважає, що зараз у країні недоїдають майже 4 мільйони людей.

  Жозетт Шеран, виконавчий директор Всесвітньої програми харчування ООН: "Потрібно якомога швидше доправити до Сомалі велику кількість харчів. Проблема в тому, що багатьох постраждалих регіонів важко дістатися. Ми намагаємося доставляти харчі повітрям".

  А от Китай та Японію - заливає. У Китаї негода не вщухає вже майже два місяці, за цей час загинули або зникли безвісти майже півтисячі людей. Японією днями прокотився тайфун Маон, що завдав чимало руйнувань. 1 людина загинула, понад 50 - поранені. Метеорологи не мають єдиної думки щодо такої кількості стихійних лих. Частина експертів звинувачують в усьому глобальне потепління. Інші вважають, що погодні аномалії є природним кліматичним явищем.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У США проходить найбільший в країні фестиваль коміксів "Комік-Кон"
  Наступний матеріал
  У Чилі протестують постраждалі від позаторішнього землетрусу
  Теги: