Церква Різдва Христовго у Вифлеємі потребує термінового ремонту

  Церква Різдва Христовго у Вифлеємі потребує термінового ремонту. Про це заявляють представники уряду Палестинської автономії. Найбільше пошкоджений часом дах церкви. Якщо його не полагодити може виникнути загроза для туристів. У найближчий місяць їх прибуде до Вифлиєму особливо багато, адже наближаються різдвяні свята. Торік храм відвідало два мільйони осіб.

  Храм Різдва Христовго не лагодили півтора століття, унікальна святиня руйнується. Про це заявляють представники палестинської влади і просять термінової допомоги фінансової і технічної. Попередня вартість реконструкції від десяти до п’ятнадцяти мільйонів доларів.

  Халуд Дейбес, міністр туризму та античностей Палестинської автономії: "Дах у жахливому стані. Кілька десятирічь ніхто не робив тут ніякого ремонту. Але президент Палестинської автономії видав указ - полагодити дах і приготуватися до реставраційних робіт. Він наказав зробити це від імені трьох конфесій, яким належить церква - і закликав співпрацювати з ними".

  Найбільша проблема, на думку палестинців - політична нестабільність на їхній території. Полагодити церкву не могло допомогти навіть ЮНЕСКО, адже Палестина не мала статусу автономної держави і не належала до організації. Утім, у жовтні ситуація змінилася. ЮНЕСКО стала першим органом ООН, що погодився на членство Палестинської автономії, навіть без визнання незалежності. Тепер палестинці просять зарахувати Церкву Різдва Христовго до Списку всесвітньої культурної спадщини. Відповідь має найдійти у лютому наступного року.

  Ісам Джуха, директор палестинського центру захисту культурної спадщини: "Спочатку ЮНЕСКО відмовила нам у допомозі через політичні проблеми Палеситини, яка не має статусу незалежної держави. Але зараз ми будемо мати, принаймні технічну оцінку того, що потрібно зробити в рамках реконструкції. Її зробила група фахівців із різних держав світу. Церква Різдва Христового - дуже важливий храм, важливий для цілого людства. І він має бути у списку Світової спадщини".

  У 2007-му році Храм відвідало триста тисяч прочан, а у 2010 їхня кількість зросла до двох мільйонів. Церкву збудували у 330-х роках нашої ери, над печерою, де, як вірять християни, Діва Марія народила Ісуса Христа. Місце народження Спасителя позначене срібною зіркою. Разом із Храмом Гробу Господнього - Церква Різдва Христового - одна із найбільших християнських святинь у світі.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Масштабні повені в Австралії
  Наступний матеріал
  У Ємені нова влада
  Теги: