Центральна Америка потерпає від тропічного шторму

  Щонайменше 25 людей стали жертвами тропічного шторму в Центральній Америці. Найбільше постраждала від злив Гватемала. Через гірський рельєф, країна потерпає від селів і зсувів ґрунту. Зруйновані комунікації, тисячі людей - евакуйовані. За прогнозами, зливи - посилюватимуться.

  У Гватемалі тропічні зливи спричинили повінь і зсуви ґрунту. Загинули - 15-ро, ще 4-ро - вважаються зниклими безвісти. Влада оголосила у країні найвищий рівень небезпеки. У Гватемалі пошкоджені два десятки мостів, порушено постачання води та електрики. На гірських дорогах - обвали. Значна частина шляхів - пошкоджена або вкрита метровим шаром води. Ті шосе, що вціліли, зараз використовують лише рятувальники.

  Луїс Рамос, офіцер поліції: "Спричинена штормом повінь пошкодила майже всі дороги в Гватемалі. Намагаємося підтримувати рух транспорту, хоча б на частині з них. Уряд оголосив підвищений рівень небезпеки для життя та здоров`я громадян". 

  Залишили свої будинки - понад 130 тисяч гватемальців. Багато хто шукає порятунку в приміщеннях церков.

  Делмі Ернандес, черниця: "Церква - перше місце, куди люди приходять за таких ситуацій. Тож ми були готові, щойно почалася злива. Перша родина прибула ще о першій ночі".

  У сусідньому Сальвадорі - загинули троє. Через повінь 4 тисячі людей відрізані від світу. Поки що рятувальникам не вдається до них дістатися. У кількох районах країни пересуватися можна лише човнами. Навчальні заклади та державні установи - не працюють.

  Жителька Сальвадору: "Коли чоловік витяг мене з будинку, вода була по груди, а зараз - уже піднялася вище за мій зріст".

  Житель Сальвадору: "Найбільше я турбуюся за своїх дітей. З дорослими все буде добре, ми звикли до будь-якої погоди".

  Не краща ситуація і в Нікарагуа. Тамтешня влада повідомила про шістьох загиблих. Затоплені - Гондурас і Коста-Ріка. Зливи не вщухають у регіоні вже 4 дні поспіль. Метеорологи попереджають про подальше погіршення погоди.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Нігерійські пірати відпустили захоплених моряків
  Наступний матеріал
  Число жертв повеней і зсувів ґрунту у Камбоджі зросло до 250 осіб
  Теги: