Триває протистояння між силами безпеки і терористами у Мумбаї

  Третій день неспокою в Індії. У Мумбаї - фінансовій столиці країни - визволяють іноземців-заручників. Зловмисники захопили їх у двох люксових готелях - "Оберой Трайдент" і "Тадж Махал". Із першого - бойовиків уже вИбили. В другому - досі лунають вибухи і стрілянина. Також вони утримують єврейський центр "Наріман Хаус". У заручниках перебувають кількасот людей. Утім, ці дані - попередні. МЗС Індії припускає, що нападники - мають підтримку у Пакистані.
  Протистояння в індійському місті Мумбаї триває. Штурм готелю Оберой-Трайдент завершено. Про це повідомив один із командувачів індійської армії. Нині військові повністю контролюють будівлю. Під час штурму вбили двох бойовиків, усіх заручників звільнили. Ще раніше армії вдалося відвоювати нижні поверхи готелю, звідти безперешкодно вивели близько дев’яноста людей – працівників західних компаній.

  Колишній заручник, британець: "Я нічого і нікого не бачив. Я забарикадувався у кімнаті і чув вибухи та постріли. Це було жахливо".

  Нападники тримають у блокаді готель Тадж-Махал та Єврейський релігійно-освітній центр. Напередодні військові повідомляли, що вибили в готелі всіх захоплювачів. Однак згодом стало відомо, що один із бойовиків - досі обороняється. Ймовірно, він утримує кількох заручників. З єврейського центру напередодні вдалося врятувати дворічного хлопчика. Його батька разом з іншими двадцятьма людьми – й досі утримують у будівлі.

  Генерал Тамбурадж, представник армії Індії: "На будівлю центру ми висадили групу командос, є надія, що штурм триватиме недовго, точний час я сказати не можу. За нашими даними, бойовики перебувають на другому поверсі будівлі, операцію ми проводимо обережно, бо в заручниках кілька десятків іноземців".

  Нападники, які назвали себе Моджахедами Деккана, розпочали атаку на Мумбаї півтори доби тому. Мішенню зловмисників були іноземці, однак більшість загиблих та постраждалих – саме місцеві мешканці. За попередніми даними, полягло 130 людей. І ще 300 - поранені. Влада Індії назвала моджахедів терористами, таке формулювання підтримали кілька десятків західних країн. Нападники вимагають переговорів та звільнення всіх ув’язнених бойовиків.
  Попередній матеріал
  Визначили генпідрядника на реконструкцію НСК "Олімпійський"
  Наступний матеріал
  Президента і Кабмін закликають оприлюднити інформацію під грифом "Таємно"
  Теги:
  Loading...