Триває операція з обміну бранців між Ізраїлем та угрупованням Хезболла (РОЗШИРЕНО)

  Опізнання останків двох ізраїльських солдатів розпочали місцеві медексперти. В останню мить представники Хезболли повідомили, що вояки, викрадені 2006-го року - мертві. Саме в обмін на них Ізраїль погодився передати радикалам 5-тьох ліванських бойовиків.
  Незважаючи на звістку про смерть двох вояків, процедура обміну триває. Бойовиків Хезболли Ізраїль відпустить тоді, коли закінчиться медекспертиза.

  Труни з тілами Ехуда Гольдвассера і Ельдада Реґева передали представникам Червоного Хреста. Родичі і друзі солдатів побачили ці кадри у телевізійній трансляції - і не змогли втримати сліз. Вони до останнього сподівалися, що вояки живі. Від часу викрадення Хезболла не надавала точних даних про стан полонених - отже надія залишалася. Про те, що Ехуд і Ельдад мертві, радикали заявили за кілька хвилин до початку обміну.

  Еял Реґев, брат загиблого Ельдада Реева: "Дуже болючого сюрпризу завдав нам цей обмін. Та з іншого боку - ми пишаємося рішенням наших лідерів. Повернути назад хоча б тіла Ехуда і Ельдада - це моральний обов`язок ізраїльської влади".

  Шльомо Ґольдвассер, батько загиблого Ехуда Ґольдвассера: "Ліванці радіють, але я не розумію причин їхньої радості. Під час війни їхня країна втратила майже 700 своїх людей, у них економіка у занепаді, а вони зустрічають, як героя,  кривавого злочинця, вбивцю Саміра Кантара. Заради цього вони зазнавали страждань? Нічого не почуваю до них, окрім співчуття".

  Самір Кантар - один з 5-х бойовиків Хезболли, яких мають обміняти на тіла двох солдатів армії Ізраїлю. За вбивство ізраїльських громадян Кантар відсидів 29 років. Його разом із чотирма іншими в`язнями, Ліван готується вшанувати почестями. Урочистості розпочнуться на кордоні, тільки-но звільнені бранці ступлять на рідну землю. А офіційна церемонія відбудеться в аеропорту Бейрута, за участю найвищих посадовців. Окрім 5-х в`язнів, Ізраіль віддає ліванській стороні тіла 199-ти убитих бойовиків. Труни з останками вже передали посередникам в операції обміну - представникам Червоного Хреста і Півмісяця. Живих в`язнів віддадуть тоді, коли завершиться упізання тіл Ехуда Гольдвассера і Ельдада Реґева.

  Гусейн Даайбер, колишній в`язень Ізраїльської тюрми: "Я особисто просидів у ізраїльській в`язниці півтора року. А мій брат і досі там у полоні, і я навіть не знаю - живий він, чи ні".

  Із захоплення Хезболлою двох ізраїльських солдатів - Ельдада Регева та Єхуда Гольдвассера у 2006 році - і почалася друга ізраїльсько-ліванська війна. Упродовж 34 днів бойових дій загинули приблизно 1200 ліванців та 160 ізраїльтян. Війна закінчилася після втручання ООН. Але переговори про повернення бранців тривали з 2006-го і завершилися напередодні.  Генсек ООН Пан Гі Мун високо оцінив проведення операції, і висловив надію, що ця процедура - дасть початок подальшим мирним обмінам полоненими.
   
  Нонна Стефанова, Захар Симчич, 5 канал
  Попередній матеріал
  14-річний японець намагався захопити автобус
  Наступний матеріал
  "Леманн Тімбер" досі не може вийти із зони шторму
  Теги:
  Loading...