pixabay.com

Три континенти, три президенти, суть незмінна: огляд корупційних скандалів світу

Просто зараз відбуваються суди за звинуваченнями колишніх чільників Південної Кореї, Бразилії та Південної Африки

Колишньому президенту Південної Кореї винесли вирок. Її підозрюють у корупції та розтраті державних коштів. Вирок виніс суд першої інстанції. За розкрадання судять і президента Південно-Африканської Республіки Джейкоба Зуму. А от колишнього президента Бразилії Луїса Лулу да Сілву, якого також підозрюють у корупції, нині суд дозволив заарештувати. Хоча той має намір балотуватися на посаду глави держави цього року. Про корупційні скандали – в нашому огляді.

Південна Корея

/
/
/
/

До 24 років ув'язнення та штрафу розміром майже $17 млн засудили колишнього президента Південної Кореї Пак Кин Хьо. Винесення вироку через значний резонанс вперше транслювали на національному телебаченні. Сама підозрювана на засідання не приїхала. Всі звинувачення відкидає, а вирок називає упередженим. Тим часом біля стін суду зібралося чимало прихильників екс-президента, які вимагали випустити її з-під варти.

У березні 2017 Конституційний суд Південної Кореї відсторонив екс-чільницю від повноважень, оголосивши імпічмент. Політика запідозрили в корупції. А сама вона потрапила під вплив близької подруги Чхве Сун Сіль. Екс-президент, згідно з розслідуванням, не тільки давала Сун Сіль мільйони з бюджету, а ще й ділилася державними таємницями. Остаточний вердикт 66-річній Пак Кин Хьо має оголосити Верховний Суд Південної Кореї.

"Правопорушення, вчинені Пак Кин Хьо були виявлені одне за одним. Її дії призвели до хаосу у правопорядку держави, а згодом – і до імпічменту. Це був безпрецедентний випадок в історії нашої країни. Обвинувачена зловживала своєю президентською владою, яку передав її народ, і відкинула свої конституційні зобов'язання. Владу використовувала у приватних інтересах і нестиме повну відповідальність за це", – зазначив суддя центрального сеульського суду Кім Се Юн.

Південна Африка

/
/
/
/

А у Південній Африці за корупцію судять іншого екс-чільника країни – Джейкоба Зуму. Йому закидають розкрадання коштів на суму $2,5 млрд, шахрайство та рекетирство. 75-річний екс-президент усі звинувачення відкидає. Адвокатам Зуми вдалося перенести слухання на початок червня. Тим часом тисячі прихильників екс-чільника Південної Африки прийшли підтримати його під будівлею суду. Люди вірять, що він не винен.

"У мене досі ще є чимало прав. Як то кажуть, невинний, доки цього не довів суд", – зазначив сам Зума.

Бразилія

/
/
/

У Бразилії – масові протести з вимогою гідно покарати колишнього президента Луїса Лулу да Сілву. Напередодні Верховний Суд дозволив заарештувати його. Йому загрожує до 12 років за ґратами. Вирок Лула да Сілві виносили на тлі масових акцій протестів. Тисячі людей вимагали посадити колишнього бразильського чільника за корупцію. Сам Лула да Сілва всі звинувачення відкидає, а дії проти нього називає спробою не допустити його до президентських виборів 2018 року.

Оксана Ткаченко, "5 канал"

Владівосток
/
Владівосток
Владівосток
/
Владівосток
Барнаул
/
Барнаул
Казань
/
Казань
Казань
/
Казань
Кемерово
/
Кемерово
Новосибірськ
/
Новосибірськ
Хабаровськ
/
Хабаровськ
Челябінськ
/
Челябінськ
Улан-Уде
/
Улан-Уде

Попередній матеріал
Сергій Скрипаль вийшов з критичного стану та швидко одужує – британські лікарі
Наступний матеріал
Ворог ігнорує "великоднє перемир'я": 42 обстріли позицій ЗСУ, двоє українських воїнів поранені