Третє засідання суду над Мубараком розпочалося у Каїрі

  Третє засідання суду над Хосні Мубараком розпочалося у Каїрі. Судочинці - слухають свідків звинувачення. Поваленого президента Єгипту доставили у залу на ношах - із військового шпиталю. Окрім Мубарака - судять і двох його синів, що працювали у міністерстві внутрішніх справ під час революції. Колишніх можновладців звинувачують у розстрілах протестувальників. Загалом - у загибелі восьмисот п’ятдесяти людей. Якщо провину Мубарака доведуть - йому загрожує смертна кара.

  Третє засідання процесу над Хосні Мубараком - заборонили транслювати по телебаченню. Сьогодні там уперше допитують свідків обвинувачення. Коли суд розпочався - оприлюднили інформацію про перші свідчення полісменів, які посідали високі посади під час революції. Поліцейські присягаються, що правоохоронці не стріляли у протестувальників бойовими набоями. Утім, родичі загиблих у це не вірять. І вимагають - допустити їх на засідання. 

  Рамадан Ахмед Абу, батько протестувальника, убитого під час революції в Єгипті: "Цей суд - як заспокійливі ліки для єгиптян. Але - тут немає відкритих засідань, родини загиблих - не мають права брати участі у процесі - де ж тут справедливість?"

  Захищати Хосні Мубарака, що правив Єгиптом понад тридцять років, до Каїра прибули і кілька адвокатів з Кувейту. Вони допомагатимуть головному адвокатові на знак вдячності Мубараку. Він підтримав Сполучені Штати під час війни у Перській затоці, і цим  допоміг звільнити Кувейт від іракської окупації. До завершення процесу - іще чимало часу, утім юристи переконані - Мубарак зробив усе, щоб уникнути крові мирного населення під час революції.

  Адвокат Хосні Мубарака із Кувейту: "Президент Мубарак, цей арабський лідер, зробив усе, щоб не сталося бійні між народом. Він захистив єгиптян, стримав громадянську війну. І ця позиція заслуговує визнання. Особливо, якщо ми подивимося навколо, на порушення прав людини у Лівії та Сирії, а саме як лідери цих держав чинять огидні злочини".

  Під будівлею суду не вщухають протести - прихильників і опонентів Мубарака. Вони б’ються між собою та з поліцією. Ті, що вимагають засудити поваленого президента, переконані - Мубарак віддав наказ стріляти у протестувальників, що призвело до смерті майже восьмисот п’ятдесяти осіб. Його синів, що працювали на високих посадах - звинувачують у корупції.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Діденка звільнили з-під варти
  Наступний матеріал
  Найбільшу книгу побажань подарують українській збірній з футболу
  Теги: