У центрі Аллахабада - тисячі знервованих і наляканих людей. Вони нетерпляче переглядають списки загиблих і ушпиталених, чатують перед входом до центральної лікарні. Єдина їхня мета - знайти рідних та близьких, з`ясувати, чи пережили ті учорашній фатальний інцидент на вокзалі. Коли у тисняві під вагою прочан обвалився пішохідний міст, поранень зазнали десятки людей. Простежити їхню подальшу долю у переповненому паломниками місті - непросто. За останніми даними, тридцять шість людей внаслідок штовханини загинули. Серед них - десять жінок і вісім дітей.
Очевидець: "Вокзал був переповнений вщент, я ще такого натовпу у житті не бачив. Навіть на підходах до будівлі було не проштовхатися. Просто жах!"
Очевидець: "Дехто сидів на пішохідному мості, а люди усе прибували. Зрештою ті, хто хотів встати на ноги, вже просто фізично не могли цього зробити, і у результаті зазнали травм".
До міста на релігійний фестиваль з`їхалися 30 мільйонів прочан. Під`їзди до Аллахабада тимчасово перекрили, тож полишити місто після здійснення обрядів паломники могли лише потягом. За даними ЗМІ, на вокзалі зібралося до 4-х тисяч людей. Щодо причин, через які почалася тиснява і обвалився міст - очевидці трагедії і офіційні особи мають різні точки зору.
Паван Кумар Бансал, міністр залізничного транспорту: "Вокзал був переповнений, занадто багато людей одночасно намагалися потрапити на платформу. Коли почалася штовханина, на пішоходному мості були кілька тисяч людей, тож він просто не витримав".
Аміт Кумар, очевидець: "Усе сталося близько сьомої вечора. Багато людей піднімалися на пішохідний міст, і раптом на когось напали поліцейські з кийками. Почалася паніка, люди кинулися тікати, але рухатися було просто нікуди. Це і стало причиною трагедії".
Очевидець: "Люди почали падати, на них валилися або наступали інші пасажири. Карети швидкої допомоги приїхали з запізненням, тож чимало прочан загинули".
Трагедія сталася під час святкуваня найбільшого релігійного фестивалю у світі - Кумбхамела. Раз на 12 років до місця злиття рік Гангу та Ямуни з`їжджаються десятки мільйонів прочан-індуїстів, щоби взяти участь у священному купанні. Такі масові зібрання зазвичай призводять до інцидентів. Наприклад, у 1954-му під час тисняви на такому фестивалі загинули понад 800 людей.
Олена Хоменко, 5 канал.