Фото tonyblairoffice.org

Тоні Блер: найбільша загроза для Заходу не Росія, а іслам

  Екс-прем‘єр-міністр Великобританії Тоні Блер заявив, що світом шириться загроза радикальних поглядів, які деформують "справжню ідею ісламу".

  Як розповів Блер, який є спеціальним уповноваженим "квартету" з близькосхідного врегулювання (у складі ООН, ЄС, США та Росії) в інтерв‘ю ВВС, західні лідери мають забути про розбіжності з Росією з приводу України і зосередитися на загрозі ісламського екстремізму.

  "Ця загроза дестабілізує спільноти і цілі народи, вона підриває можливість мирного співіснування в епоху глобалізації, - наголосив Блер. - І перед лицем цієї загрози ми, як не дивно, відмовляємося її визнати і безсилі їй ефективно протистояти".

  За словами політика, західні керівники повинні ставити на перше місце питання релігійного екстремізму і тісніше співпрацювати з іншими країнами, "особливо з Росією та Китаєм", незалежно від деяких розбіжностей.

  Значну увагу він приділив сирійському питанню. Колишній британський прем'єр зізнався, що розуміє небажання уряду своєї країни вдаватися до військового втручання.

  "Я знаю, якими серйозними наслідками може обернутися військове втручання, - сказав пан Блер. - Але якщо подивитися на Сирію, ви побачите наслідки невтручання, і за таке невтручання ми заплатимо дуже високу ціну".

  Попередній матеріал
  У ЦВК закрили доступ до реєстру виборців на Донеччині через бездіяльність СБУ
  Наступний матеріал
  Прокуратура визнала терактом обстріл українського літака над Слов’янськом