Фото Сергій Пономарьов для The New York Times

The New York Times: Кремль не залишає відбитків пальців на українській війні

  Ще не так давно, Олександр Бородай, балакучий москвич зі стильною борідкою, працював консультантом в інвестиційному фонді у Москві. А сьогодні він – прем‘єр-міністр самопроголошеної ДНР, який їздить на чорному позашляховику з тонованими вікнами і озброєною охороною та командує сотнями бійців із Росії, пише

  "Бородай - росіянин, але він стверджує, що приїхав на Схід України в припливі патріотизму і з бажання допомогти місцевим російськомовним жителям захистити їх права. Що до Кремля, то Бородай говорить, що ніякого зв'язку немає", - пише автор статті Сабріна Тавернайз.

  "Я простий громадянин Росії , я не держслужбовець. На допомогу цим людям приїжджає багато людей з Росії. Я один з них", - стверджує 41-річний Бородай.

  Можливо, протистояння в стилі холодної війни зараз ослабло: президент Путін пообіцяв відвести свої війська від кордонів і співпрацювати з новою українською владою. Але криза в Україні вступила у нову фазу. На відміну від Криму, який був захоплений російськими військовими у неозначеній формі, на Сході ситуація переростає у тонку гру, де російські добровольці визначають хід подій, а Кремль правдоподібно заперечує свою причетність, пише видання.

  Путін можливо й не направляє ці події, але він, звичайно, отримує найбільшу користь від них, пише автор. Нестабільність на Сході України робить країну менш прийнятною для Європейського Союзу та більш уразливою для російських вимог, утворюючи свого роду страховий поліс для майбутнього впливу з боку Росії, яка, принаймні досі, уникала подальших санкцій з боку Заходу.

  У середу, 4 червня, лідери G7 зустрінуться в Брюсселі, і одним із головних питань на порядку денному буде роль Росії в подіях в Україні.

  За припущенням деяких експертів, якщо Порошенку і Путіну вдасться домовитися, то російська підтримка сепаратистів ослабне.

  "Росія продовжить приховану підтримку сепаратистів в якості страховки, щоб заручитися згодою Порошенка на угоду", - говорить Дмитро Горенбургов (CNA Corporation, Вашингтон). - Після укладання угоди, вважаю, Путін їх кине".

  У понеділок українська армія завдала серйозного удару силам сепаратистів.  Попередній матеріал
  На Луганщині затримано громадянина РФ, який прямував в Україну для допомоги бойовикам
  Наступний матеріал
  Google інвестує мільярд у супутниковий інтернет
  Теги:
  Loading...