5.ua

The New York Times: чому росіяни підтримують політику Путіна в Криму

  Політику президента РФ Володимира Путіна підтримують 68% населення. Дії РФ щодо Криму підтримують навіть представники російської інтелігенції, пише

  Причину такої популярності Путіна намагався вияснити проректор Європейського інституту в Санкт-Петербурзі історик Борис Колоніцький.

  Однією із очевидних причин, на думку історика, є те, що провідні російські ЗМІ повністю контролюються державою. Згідно опитування, проведеного Левада-центром, 43% росіян вважають, що винуватцями української кризи є країни Заходу.

  Всі бажаючі можуть дізнатися альтернативні точки зору в інтернеті, але часто вони лише слугують для росіян доказами подвійних стандартів Заходу, виправдовуючи при цьому подвійні стандарти самого Путіна. Так, висловлювання держсекретаря США Джона Керрі про те, що "в XXI столітті поводити себе як в XIX столітті, вторгаючись в іншу країну під абсолютно вигаданою причиною", можна застосувати також і до вторгнення Буша-молодшого в Ірак.

  У будь-якому разі, росіяни мають давню традицію державної цензури.Росіяни, як правило, не вірять офіційній інформації саме тому, що вона офіційна, і це в рівній мірі відноситься і до інформації з бокуЗаходу.

  Ще один момент, який часто упускається з виду, це те що російська ідентичність пов'язана з імперією, і багато хто до цих пір вважає Україну "своєю землею". Багато росіян нічого не знаютьпро сучасну Україну. Проте, історія показує, що росіяни цілком здатні боротися зі своєю упередженістю - люди в Москві та Санкт-Петербурзі показали вирішальну солідарність з рухом за незалежність у країнах Балтіїна початку1990-х.

  Зрештою, як і інші люди, росіяни дбають про інтереси своєї держави, так як вони їх розуміють. Але, чи насправді вони підтримують "диктатуру Путіна"проти"українськоїдемократії", задається питанням професор.

  За останні 23 роки росіяни та українці розвинули на основі згадок про радянське минуле абсолютно різні наративи. "Радянська культура романтизувала і ідеалізувала революцію, однак революційний ідеал може також обернутися проти режиму. В кінці 1980-х більшовистський лозунг "Вся влада - Совєтам" отримав нові відтінки значення: влада дійсно повинна належати Совєтам – народним зібранням, а не Комуністичній партії", - пише історик.

  Дії Путіна сформували в Росії нову "політику пам‘яті" і сам термін "революція" став сприйматися росіянами негативно, пише The New York Times. В офіціальних заявах часто цитується релігійний філосов Миколи Бердяєв та письменник Олександр Солженіцин, які негативно дивилися на будь-які революції. Ця "політика пам‘яті" знаходить знаходить відгук усьогоднішніхросіянах-ключовою політичноюцінністюстала "стабільність".

  "В Україні ситуація кардинально відрізняється. Українські націоналісти можуть не сприймати міф про більшовистську революцію, але вони перейняли її атмосферу романтики і святості, сформувавши свої власні культи героїв та мучеників", - пише Колоніцький.

  Однак, як відмічає автор, уявлення людей можуть змінюватися під дією певних подій. Те, що росіяни надають перевагу стабільності над змінами, може стати серйозною перешкодою на шляху до необхідної політичної трансформації.

  Як показує історія, будь-які спроби зупинити революційний рух за допомогою інтервенції загрожує привести революцію "до дому" - цього й бояться прихильники Путіна. Але й спроби розв‘язати українську кризу, не беручи до уваги Росію, також приречені, констатує історик.

  Попередній матеріал
  Cпецлітак перевезе 24 поранених на Майдані для лікування у Німеччину
  Наступний матеріал
  Керівництво Lenta.ru звільнило головного редактора
  Теги:
  Loading...