Термін утримання Брейвіка за гратами подовжили на 4 тижні

  Суд Осло вирішив ізолювати Андерса Брейвіка ще на чотири тижні - до 19 вересня. Брейвіка звинувачують у подвійному теракті, який забрав життя 77 людей. 69 з них - на острові Утойя. Сьогодні уперше після трагедії туди дозволили приїхати рідним загиблих.

  Судове засідання у справі Андерса Брейвіка відбулося в закритому режимі. До зали допустили лише адвокатів кількох потерпілих. Брейвік перебуває за ґратами вже місяць у повній ізоляції. Йому заборонене листування й спілкування з рідними або іншими в`язнями. Захист наполягає на полегшенні умов утримання. Утім, поки що судді дозволили Брейвіку лише користуватися комп`ютером: норвезький терорист робить нотатки у текстовому редакторі.

   Хуго Абельсет, суддя: "Суд не вважає одиночне ув`язнення надмірним заходом, тому постановив задовольнити вимогу поліції та подовжити його на 4 тижні. Цей термін рахуватиметься з 22 серпня 2011 року. Андерс Брейвік утримуватиметься в одиночній камері не пізніше, ніж до 19 вересня".

  Тим часом, рідним підлітків, які загинули під час теракту на острові Утойя, сьогодні вперше дозволили відвідати місце трагедії. Кілька сотень людей - перевезли на поромах. На острові їх супроводжують психологи. Вони вважають, що це домопоже людям пережити горе. 

  Бйорн Інге Ларсен, міністр охорони здоров`я Норвегії: "Ми намагалися прибрати острів, щоби він виглядав, як завжди. Усім родинам покажуть, де саме загинули їхні близькі. Це - дуже тяжкий день для нас усіх. Але ми знаємо, що побачити місце загибелі - допомагає родинам пережити втрату".

  Емілі Берсаас - одна з тих, кому пощастило вижити під час стрілянини на острові. Дівчина встигла сховатися від терориста. Після трагедії з Емілі працює психіатр. Вона тримається добре і планує швидко повернутися до нормального життя.

  Емілі Берсаас, постраждала: "Мій друг закричав - "Там чоловік, він стріляє, і він у поліцейській формі!" Я лише сказала - "Що?!", а він - "Треба тікати!" Я не повірила. А він ухопив мене за руку, ми побігли. Аж тут я почула постріли позаду і зрозуміла, що все відбувається насправді".

  22 липня на Утойї загинули 69 людей. Ще восьмеро - стали жертвами вибуху в Осло. Його Брейвік організував кількома годинами раніше. Терорист визнає себе винним в обох нападах, утім не вважає їх злочином. Заявляє, його метою було не вбивати, а врятувати світ. Брейвіка звинувачують за статтею "тероризм і терористична діяльність", яка передбачає до 21 року ув`язнення.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На Київщині стартував Міжнародний юнацький турнір з футболу
  Наступний матеріал
  Літак прем`єра Туреччини здійснив аварійну посадку в Сомалі
  Теги: