Теракти у Нігерії засудили світові лідери

  Теракти у Нігерії засудили світові лідери. Покласти край насильству в цій країні - закликав Генсек ООН Пан Гі Мун. Напередодні там - сталася низка терактів на релігійному ґрунті. Терористи-смертники ісламістського руху Боко Харам здійснили п`ять вибухів поблизу християнських церков. Загинули, за останніми даними - сорок людей.
  Хвилиною мовчання - вшанували у Нігерії пам`ять загиблих у вчорашніх терактах. Жертвами вибухів біля католицьких церков, за останніми даними, стали чотири десятки людей. Втім, медики попереджають: кількість загиблих ще може зрости. Адже чимало людей зазнали поранень, і зараз перебувають у шпиталях у критичному стані. Напади на християнські церкви жорстко засудив президент країни, Гудлак Джонатан.

  Гудлак Джонатан, президент Нігерії: "Поблизу католицьких церков - сталися жахливі інциденти. Точну кількість загиблих усе ще підраховують. Ми хочемо висловити співчуття усім рідним та близьким тих, хто став жертвами терактів. Не було жодних причин для таких підлих нападів. Це - ще одна трагедія, з якою нігерійському народові доведеться жити. Ми віримо, що зрештою нам вдасться подолати тероризм у країні і разом молимося за безпеку і процвітання Нігерії".

  Прості люди - намагаються оговтатися від бійні, на яку перетворилося святкування Різдва у столиці та ще кількох містах країни. Кажуть - напади бойовиків - щороку стають дедалі зухвалішими, а їхнє озброєнні - дедалі модернішим. Вибухівка, яку смертники застосували цьогоріч - завдала значних руйнувань.

  Священник: "Вибухом зруйнувало цілі будинки, дві будівлі, найближчі до церкви. Там мешкали прості люди, усі вони загинули".

  Свідок:
  "Тривала різдвяна служба, і тут ми почули постріли. Усі віряни кинулися надвір. Коли я вибіг із храму - пролунав вибух, а потому - ще один. Було дуже страшно".

  Міжконфесійні сутички у Нігерії - не рідкість. Країна фактично розділена навпіл - на мусульманську північ та християнський південь. Відповідальність за учорашні вибухи - узяло на себе ісламістське терористичне угрупування Боко Харам. Його члени - виступають за впровадження у країні шаріату, а західні моделі освіти та управління називають гріховними і неприпустимими. Щоби донести свою позицію до нігерійської спільноти не цураються найжорсткіших способів. Зокрема, минулого року перед Різдвом - вони влаштували низку терактів, жертвами яких стали близько восьми десятків людей. А загалом за цей рік від рук бойовиків Боко Харам - загинули близько півтисячі осіб.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Унікальні артефакти 11-12 століть знайшли луганські історики
  Наступний матеріал
  У північнокорейської партії влади новий лідер
  Теги: