"ТЕПКО" виплатить $120 млрд компенсацій за аварію на "Фукусіма-1"

  Близько 120 мільярдів доларів компенсацій за аварію на атомномній електростанції "Фукусіма" виплатить її власник - компанія "ТЕПКО". Про це повідомляють японські ЗМІ.

  За їхньою інформацією, такі дані містяться в законопроекті про подолання наслідків землетрусу і цунамі 11 березня, який уряд Японії передав на розгляд до парламенту. Тим часом на пошкоджених реакторах почали тестувати систему очищення радіоактивної води, яка накопичилась у підвалах енергоблоків. За допомогою спеціальних фільтрів інженери спробують значно знизити рівень випромінювання на території комплексу.

  Щоби виплатити багатомільярдні компенсації за аварію на атомному комплексі "Фукусіма", його компанія-власник - ТЕПКО з наступного року збільшить виробництво електроенергії. Про це повідомляють японські медіа, цитуючи відповідні документи. Свої внески до спеціального фонду зроблять уряд Японії та інші компанії атомної енергетики. Зібрані кошти підуть на відшкодування збитків евакуйованим мешканцям і місцевим підприємцям.

  Юкіо Едано, генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Ми розробили схему, відповідно до якої всім постраждалим від аварії на "Фукусімі" виплатять компенсації. Тепер законопроект має ухвалити парламент. Сподіваємося, що ця процедура не займе багато часу, тоді відселені люди та підприємці, які втратили свій бізнес, зможуть швидко отримати відшкодування".

  Систему очищення радіоактивної води почали випробовувати на пошкоджених енергоблоках "Фукусіми". Її у підвалах реакторів накопичилося близько ста десяти тисяч тон. Спеціальні фільтри японським інженерам надали французькі фахівці. З  їхньою допомогою планують значно знизити інтенсивність випромінювання в будівлях енергоблоків.

  Юнічі Мацумото, головний менеджер "ТЕРСО": "Якщо тестування очисної системи буде вдалим - ми повністю введемо її в експлуатацію у п`ятницю. Поки що випробовуємо фільтри, перевіряємо їхні технічні можливості".

  Японія ще раз перегляне програму розвитку атомної енергетики. Про це в уряді країни повідомили після оприлюднення результатів італійського референдуму. В одному з його питань громадяни Італії не підтримали урядову пропозицію щодо відновлення роботи тамтешніх АЕС, після закриття наприкінці 80-х років минулого століття. Раніше про згортання атомних програм заявили уряди Німеччини та Швейцарії.

  Олександр Войтко, "5 канал"    

  Попередній матеріал
  Зростає кількість жертв кишкової інфекції "е-колі"
  Наступний матеріал
  Італійці позбавили Берлусконі недоторканості
  Теги: