ТЕПКО обіцяє розробити нову програму стабілізації реактора "Фукусіма-1"

  Спроби охолодити перший реактор аварійної "Фукусіми-1" - провалилися. Компанія-оператор визнала - паливні стрижні пропалили захисну оболонку і близько 3 тисяч тонн радіоактивної води - потрапили до фундаменту будівлі. До вівторка - ТЕПКО обіцяє розробити нову програму стабілізації реактора.

  Інженерам не вдається стабілізувати реактори "Фукусіми-1". У першому - вони виявили отвори, пропалені паливними стрижнями. У третьому - надзвичайно високий рівень радіації. В морі поблизу станції вміст цезію-134 - перевищує норму більше ніж у 3 тисячі разів. У місті витоку радіоактивної води - у 32 тисячі. Влада евакуює мешканців кількох населених пунктів, розташованих поблизу зони відчуження.

  Норіо Канно, мер Іітате: "Я знаю, більшість із вас прожили тут все своє життя й не збиралися переїжджати. Я дуже, дуже співчуваю усім, кому доводиться зараз пакувати речі та залишати домівки".

  Людей вивозять із невеликих містечок Іітате та Кавамата. Перша група - близько сотні мам із дітьми - виїхала напередодні. Вони провели ніч - в евакуаційних центрах. Ще 8 тисяч людей - поїдуть упродовж наступних двох тижнів. Їх поселять у готелях та муніципальних приміщеннях сусідніх міст.

  Японка: "Це сором - залишати будинок, у якому я виросла й прожила все своє життя. Я просто не можу знайти слів, я в розпачі".

  Тим часом до АЕС - прямує баржа "Мега-флоат". До неї - планують закачувати радіоактивну воду зі станції. Вона може вмістити до 10 тисяч тонн рідини. Судно прибуде на місце - наприкінці місяця. Компанія-оператор ТЕПКО та уряд Японії - планують повністю завершити роботи з охолодження та повної зупинки АЕС "Фукусіма-1" за 9 місяців. Аварія на АЕС - сталася внаслідок землетрусу та цунамі 11 березня цього року.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Аеробус А-330 здійснив екстренне приземлення в Сінгапурі
  Наступний матеріал
  12 людей затримали під час демонтажу МАФів на Лісовому ринку у Києві [відео]
  Теги: