Теми, які обговорили на саміті "Великої вісімки"

  Революції в арабському світі та допомога Африці. Ці теми обговорили на саміті "Великої вісімки" у французькому Довілі. У спільній декларації учасники закликали лівійського лідера Муамара Каддафі скласти повноваження, пригрозили Сирії санкціями за придушення протестів і пообіцяли фінансову допомогу країнам Близього Сходу та Північної Африки.

  До лідерів Вісімки на другий день саміту приєдналися чільники Тунісу та Єгипту. А також представники світових організацій, зокрема Міжнародного валютного фонду та Всесвітнього банку. Головне питання на порядку денному - фінансова допомога Близькому Сходу і Північній Африці. Вісімка пообіцяла політичну та фінансову підтримку регіону. Йдеться про двадцять мільярдів доларів арабським країнам, які пережили революції - Єгипту і Тунісу.

  Жозе Мануель Барозу, президент Єврокомісії: "Ми оголосили про велику допомогу. зокрема - гранти і позики. Ми хочемо налагодити кращий зв`язок між Південим середземномор`єм та Європою".

  Водночас Лідери Вісімки засудили лівіського лідера за те, що він не зміг забезпечити захист мирного населення і закликали Каддафі віддати владу.

  Барак Обама, президент США: "Ми не можемо захистити мирне населення поки Каддафі лишається у Лівії і тисне на свій народ військовою силою".

  Країни Великої вісімки підтримали ідею Президента США щодо близькосхідного врегулювання. Майже тиждень тому Барак Обама заявив, що  ізраїльсько-палестинський крнфлікт вирішиться, якщо Ізраїль повернеться до кордонів 1967 року.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Я вже говорив президенту Обамі, наскільки ми були вражені його промовою щодо мирного врегулювання між Ізраілем та Палестиною. Це було сказано дуже чітко і зрозуміло усім".

  Сирійській владі Велика Вісімка пригрозила санкціями за силове придушення протестів. За даними правозахисних організацій, за два місяці там загинули близько тисячі мирних мешканців.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Питання щодо санкцій проти Сирії як ніколи актуальне. придушувати силою антивладні демонстрації - не прийнятно".

  Деякі питання лідери Вісімки обговорювали у неформальній атмосфері, під час двосторонніх зустрічей. Так Президент США Барак Обама та його російський колега Дмитро Медведєв домовилися про спрощення видачі віз. Також під час перемов щодо боротьби з тероризмом, Обама запропонував п"ять мільйонів доларів премії за інформацію про Доку Умарова. Лідери Вісімки підвердили свій намір сприяти вступу Росії до Світової організації торгівлі до кінця року. Перемови про це для Москви тривають 17 років. 

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Російська стала регіональною мовою в Луганській області
  Наступний матеріал
  Генпрокурор: Кучма не збирався вбивати Гонгадзе
  Теги: