5.ua

Темпи девальвації білоруського рубля подвоїлися

  Курс долара у Білорусі протягом тижня щодня піднімався на 10 BYR, і за підсумками всього минулого тижня виріс на 50 BYR, тобто на 0,5%, досягнувши позначки 10.540 BYR/1 USD. До цього Нацбанк в поточному році підвищував курс долара на 0,2-0,3% в тиждень, пише .


  Таким чином, Нацбанк РБ майже подвоїв темпи ослаблення рубля по відношенню до долара США. При цьому попит на долари США на БВФБ на минулому тижні перебував приблизно на середньомісячному рівні, хоча й помітно зріс порівняно з попитом тижнем раніше і досяг $ 218,7 млн (проти $ 173,2 млн).

  "Мабуть, зміна політики білоруського Нацбанку викликано зниженням курсу російського рубля по відношенню до американського долара в Росії, викликаного санкціями, прийнятими деякими країнами по відношенню до Росії, а також падінням цін на нафту. Ослаблення російської валюти до долара призводить до зниження її курсу і по відношенню до білоруського рубля. Так, на минулому тижні білоруський рубль по відношенню до російського подешевшав на 1,8%. А Нацбанк РБ прагне сповільнити цей процес", - зазначає журналіст видання.

  Також повідомляється, що біржовий курс євро по відношенню до білоруського рубля зріс за минулий тиждень на 0,2%, а офіційний курс гривні, що встановлюється Нацбанком, піднявся на 0,4%.

  Пропозицію російських рублів на торгах Білоруської валютно-фондової біржі на минулому тижні знизилося до 5,8 млрд. RUB з 6,5 млрд. RUB тижнем раніше.
  Попередній матеріал
  Причиною Іловайської трагедії стала затримка підмоги оточеним - Порошенко
  Наступний матеріал
  В Донецьку зранку поновилися обстріли
  Теги:
  Loading...