Тайських поліціянтів вчать приймати пологи у заторах

  Пологи в таксі стають буденним явищем у Бангкоку. Через багатокілометрові затори чимало вагітних жінок не встигають доїхати до лікарні.

  Коли поліція Таїланду запроваджувала для співробітників тренінги з приймання пологів - вони входили до курсу з допомоги в екстрених ситуаціях. За 19 років навчань ситуація на автошляхах змінилася. Поліція дедалі частіше приймає немовлят в таксі чи громадському транспорті. Загалом, за цей час так народилися 107 малюків. Майже половину з них - привів у світ Мана Йоккоксунь.

  Мана Йоккоксунь, офіцер поліції: "У той момент, коли я приймаю дитину і чую перший плач - відчуваю величезне полегшення. І пишаюся - адже всі навколо аплодують та вітають мене".

  Поліцейський-повитуха приїжджає на виклик на мотоциклі. У багажнику має все необхідне для роботи - від пелюшок до стерильних інструментів. У Мани - 15 років досвіду, кілька разів проходив навчання зі справжніми лікарями і вже майже не нервує.

  Мана Йоккоксунь, офіцер поліції: "Мені потрібно опанувати себе і зосередитися на процесах, які відбуваються. Я навчився тому, що треба робити, у лікарів. Спочатку, звичайно, страшенно нервував".

  Зважаючи на те, що пологи в дорозі трапляються дедалі частіше, у поліції Бангкока вирішили створити окремий департамент, який надаватиме допомогу породіллям. Його працівники проходитимуть щорічну перепідготовку в лікарнях.

  Чотіка Чуенной, мати: "Дуже добре, що в нас є поліцейські, які вміють приймати пологи. Інакше ми з донечкою опинилися б у небезпеці. Вона така маленька. Я дуже нервувалася, що з нею щось станеться".

  Місцева влада вважає, що послуги поліцейських, які мають медичну підготовку, ставатимуть дедалі актуальнішими, адже найближчим часом заторів побільшає. За останніми підрахунками, кількість автівок у місті в 4 рази перевищує пропускну спроможність доріг.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Повені в іспанській Малазі - загинула жінка
  Наступний матеріал
  Регіонал журналістці: "я тобі голову відірву нах..й" [відео]
  Теги: