Тайська опозиція здалася владі (РОЗШИРЕНО)

  Тайська опозиція здалася владі. Збройне протистояння між «червоними сорочками» та провладними військами тривало від світанку. Загинули щонайменше чотири людини. Серед них - іноземний журналіст. Ще півсотні людей зазнали поранень.

  Після того, як солдати взяли штурмом табір демонстрантів, чотири лідери опозиції заявили про намір здатися владі. Війська взяли під контроль ситуацію у центрі Бангкока. Втім, в інших районах столиці заворушення ще тривають. Демонстранти підпалюють автівки і трощать вітрини. За останніми повідомленнями вони вдерлися до офісу  місцевої телекомпанії та підпалили будівлю  фондової біржі. Уряд Таїланду з 20ої години за місцевим часом запроваджує у столиці комендантську годину. Мешканцям Бангкока заборонено увечері ходити вулицями.

  Ще вранці демонстранти опиралися як могли і здаватися наміру не мали. Підпалювали автомобільні шини та укріплювали барикади свого табору у центрі Бангкока. Однак на цей раз влада не вмовляла протестувальників розійтися і не закликла до переговорів. Бронетехнікою війська штурмували опозиційний осередок.

  «Червоних сорочок» розганяли не тільки водяними гарматами та сльозогінним газом. У хід пішла вогнепальна зброя. Під час сутичок, окрім демонстрантів загинув іноземний репортер. Ще один журналіст із Голландії та американський режисер зазнали поранень.

  Після перших жертв опозиціонери заявили про намір здатися владі. Мовляв, опиратися ціною людських життів вони більше не можуть.

  Панітан Ваттанаягорн, представник тайського уряду: «Тайська влада хоче повідомити , що військова операція у парку Лумпіні успішно скінчилася. Сили безпеки наразі контролюють ситуацію у центрі Бнгкока. Ми ще раз хочемо зазначити - наша операція передусім спрямована на забезпечення спокою та безпеки усіх столичних мешканців»

  Запеклі сутички між опозиціонерами, які вимагали відставки уряду, та провладними військами тривали з минулого четверга. За цей час загинули 43 людини, ще зо три сотні зазнали поранень. Заклики світової спільноти - припинити збройне протистояння і повернутися за стіл переговорів не вплинули на сторони конфлікту. Протести тривали у Бангкоку від початку березня. «Червоні сорочкИ» блокували центр столиці, вимагаючи відставки уряду і повернення до Таїланду екс-прем`єра Таксина Чинавата, скинутого внаслідок заколоту. Влада не поступалася і час від часу тайську столицю накривала хвиля заворушень. Загалом конфлікт забрав життя щонайменше сімдесятьох людей.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Записи бортових самописців з літака Качинського - розшифровані
  Наступний матеріал
  Корнякова: ГПУ розслідує усі епізоди подій 27 квітня у ВР
  Теги: