5.ua

Тайфун «Хайян» досяг В’єтнаму [відео]

  Супертайфун «Хайян» перетнув Південно-Китайське море і вирує на материку. У В'єтнамі через стихію загинули шестеро людей, у Китаї натепер відомо про одну жертву. Поранених - десятки. Стихія ослабла, зазначають метеорологи. Найпотужніший її удар раніше прийняли на себе Філіппіни. За офіційними даними, загиблих там понад півтори тисячі, ЗМІ повідомляють про 10 тисяч жертв і 9,5 мільйонів постраждалих. На поміч потерпілому регіону прийшла світова спільнота: ООН, ЄС, США та інші держави виділили гуманітарну допомогу, надали спецтехніку та фахівців.

  Тайфун «Хайян» досяг В’єтнаму. Внаслідок потужних злив і повені, які він приніс до країни, вже є багато загиблих і поранених. В аеропортах скасовано сотні рейсів. Майже двісті тисяч солдатів продовжують евакуювати мешканців, більш ніж десяти провінцій. До тимчасових притулків відселили близько мільйона людей.

  Літаки з гуманітарною допомогою надсилає до Філіппін зі своєї бази в Малайзії Організація об’єднаних націй. Тайфун майже повністю зруйнував філіппінську провінцію Лейте. Кількість загиблих перевищила десять тисяч. Й рятувальники кажуть - під завалами ще можуть залишатися вцілілі чи тіла жертв негоди. Європейський союз висловив співчуття владі країни. Брюссель також запропонував матеріальну підтримку Манілі. Німеччина ж уже відправила кілька літаків з ліками, їжею та питною водою.

  Гідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: «Філіппіни постраждали від жахливої природної катастрофи. Німеччина хоче допомогти цій країні, і вже допомагає їй. Ми відправили гуманітарної допомоги на півмільйона євро. До Маніли вилетіла команда наших техніків, які спеціалізуються на подоланні наслідків подібних катастроф».

  Дійшовши до материка, тайфун «Хайян» помітно ослабнув. Якщо на Філіппінах пориви вітру сягали швидкості у вісімдесят метрів за секунду, то у В’єтнамі вони стали удвічі повільнішими. За прогнозами синоптиків, негода триватиме у В’єтнамі та Китаї до середини тижня. Тим часом, у Тихому океані за кілька сотень кілометрів на південний схід від Філіппін уже сформувався інший потужний шторм і почав рухатися в бік країни.

  Олександр Войтко, «5 канал».  

  Попередній матеріал
  У Борисполі затримали грабіжника банку
  Наступний матеріал
  У російському Підмосков'ї загинуло 4-ро людей через вибух газового балона
  Теги:
  Loading...