Таджикистан на межі голоду (репортаж)

  Це визнають як ООН, так і керівництво держави. Президент Емомалі Рахмон закликав кожну родину мати запас харчів на 2 роки. Економіка Таджикистану сильно залежить від переказів з-за кордону, зокрема Росії, де працюють багато таджиків. Але з настанням фінансової кризи - грошей з Москви надходить дедалі менше. Через нестачу робочих рук батьки не пускають дітей до школи.

  На перший погляд, мешканці долини Рашт у Таджикистані мало чим різняться від селян в інших країнах. Ті ж ідилічні пейзажі: пасуться корови, росте городина. Головна відмінність - діти допомагають батькам не лише влітку. Через нестачу робочих рук - підлітки не ходять до школи. 90 відсотків економіки цього регіону залежать від переказів з-за кордону. Чоловіків у долині майже не лишилося. Але криза позбавила роботи і таджиків за кордоном – останнім часом вони не в змозі пересилати гроші.

  Працівники фонду ЮНІСЕФ відзначають просто-таки катастрофічну ситуацію зі здоров`ям таджицьких дітей. У багатьох з них – анемія. Часті дощі вимивають з ґрунту солі і діти не отримують потрібних мікроелементів. Лікарі кажуть – найменше, що можна зробити – це  вживати йодовану сіль.

  Те, що країна на межі голоду - визнають не лише міжнародні організації. Президент Таджикистану Емомалі Рахмон закликав населення запастися їжею на два роки. Він наголосив - з часом ситуація лише погіршиться, а розраховувати доведеться лише на власні сили. За даними ООН, Таджикистан потрапив до списку країн, яким загрожує голод через підвищення цін на харчі. 

  Захар Симчич, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.67Мб)

  Попередній матеріал
  Поліція обшукала будинок особистого лікаря Майкла Джексона
  Наступний матеріал
  МВФ виділив Україні третій транш кредиту
  Теги:
  Loading...