Ситуція в Японії станом на 17.04.2011

  Юкіо Едано, державний секретар японського уряду, прибув до префектури Фукусіма, щоби роз`яснити місцевій владі, як евакуйовані мешканці отримають компенсації та іншу допомогу. Крім того, він зазначив, коли стане відомо, скільки часу буде потрібно на ліквідацію наслідків аварії на АЕС. Тим часом зі США - прибула Гіларі Клінтон. Вона зустрілася з міністром закордонних справ Японії Такеакі Мацумото.

  Глава держдепартаменту США Гіларі Клінтон - прибула  до Японії. Під час переговорів вона підтвердила, що США підтримають Японію у ліквідації наслідків землетрусу. Зокрема, і у подоланні ядерної кризи на "Фукусімі-1".

  Гіларі Клінтон: "Ми впевнені, що Японія - і надалі демонструватиме стійкість і мужність. Катастрофа - не вплине на роль, яку Токіо відіграє на міжнародній арені".

  Компанія-оператор пошкодженої АЕС представила план ліквідації кризи. Ремонтні роботи виконуватимуть у кілька етапів. Протягом наступних трьох місяців - фахівці забезпечать стабільну роботу системи охолодження на реакторах станції. Ще до півроку - пІде на так звану холодну зупинку реакторів. Після цього - зруйновані будівлі 1, 3 і 4 енергоблоків - накриють ізолюючим матеріалом. Скільки часу потребуватиме повна зупинка АЕС та очищення території навколо - поки що невідомо.

  Юкіо Едано: "Нам потрібно ще кілька днів. Далі - зможемо назвати конкретні цифри".

  Зараз на станції - тривають роботи з підготовки до відкачування радіоактивної води, що накопичилася у дренажній системі. Свою допомогу вже запропонував російський "Росатом". Ця корпорація - має спеціальне обладнання для фільтрування забрудненої води. Ліквідатори також розглядають можливість використання російського судна "Ландиш", призначеного для переробки рідких радіоактивних відходів.

  Попередній матеріал
  19-ьох українців евакуюють із Лівії
  Наступний матеріал
  До 26-ти зросла кількість жертв торнадо у США
  Теги: