Ситуація в Єгипті залишається напруженою

  Вкрай напруженою залишається ситуація нині в Єгипті. Через сутички між противниками та прихильниками президента Хосні Мубарака напередодні там загинули четверо осіб, щонайменше півтори тисячі поранені. Зараз на центральній площі Каїра залишаються сотні людей. Протестувальники, як і раніше, вимагають негайної відставки чільника країни. Інакше - погрожують черговим масовим виступом.

  Центральна площа Каїру - в диму. Люди кажуть - почуваються немов у облозі, постійно чекають нових нападів з боку прихильників Мубарака. Сотні протестувальників провели тут неспокійну ніч. З настанням сутінок невідомі почали скидати з дахів навколишніх будівель пляшки з запалювальною сумішшю і каміння на голови протестувальників. Демонстранти почали жбурляти каміння у відповідь. Пізніше прибічники чинної влади відкрили по них вогонь. У сутичках постраждали і закордонні репортери. Прибічники Хосні Мубарака побили кореспондентів СNN і Associated press. Світові лідери засудили насильство у Каїрі. Речник Держдепартаменту США виступив зі спеціальним зверненням.

  Джей Кроулі, речник держдепартаменту США: "Держсекретар Хіларі Клінтон мала розмову з віце-президентом Єгипту Сулейманом. Вона вкотре наголосила на тому, що США засуджують насильство та жорстокість під час нинішніх демонстрацій у Каїрі. Уряд країни повинен знайти і покарати винних у нападах. Ми не знаємо, хто випустив нападників на вулиці Каїру. Їх ідентифікують, як прихильників уряду. Ким би не були ці люди, їхні дії є спробою залякати демонстрантів".

  Розбороняти єгиптян минулої ночі взялася армія. Лунали попереджувальні постріли у повітря. Втім, очевидці кажуть, що військових на площі надто мало, щоб тримати ситуацію під контролем. Найбільше, що могли зробити солдати - це блокувати великі групи прибічників Мубарака на підступах до площі. Також армія взяла під охорону знаменитий Каїрський музей, де зберігають стародавні мумії фараонів. Будівля постраждала під час заворушень, коли протестувальники закидали її пляшками із запалювальною сумішшю. Вогонь охопив парк довкола музею, утім пожежу вдалося загасити. Пошкоджені близько 70 експонатів. За ситуацією у повсталому Єгипті пильно стежить увесь світ. У багатьох країнах пройшли численні демонстрації на підтримку народних вимог єгиптян. Кількасот людей під час такого мітингу у Туреччині закликали світову спільноту допомогти протестувальникам.

  Протестувальник: "Ми закликаємо світ не відвертатися від усіх жахів, які відбуваються у Єгипті. Не можна миритися з тим, що там намагаються придушити протести. Люди там вийшли на вулиці, щоб припинити поневіряння, які тривали понад 30 років".

  Протести у Єгипті розпочалися 25 січня. Відтоді у сутичках загинули більше 300 людей, постраждали кілька тисяч. Такі дані наводить ООН. Головна вимога демонстрантів - це відставка президента. Сам Хосні Мубарак йти з посади не збирається - у своєму телезверненні він обіцяє лише не балотуватися на наступний термін.

  Попередній матеріал
  У Ватикані хлопчик пройшов крізь охорону до Папи Римського [відео]
  Наступний матеріал
  Половина території США потерпає від снігових заметів
  Теги: