Ситуація в Єгипті стабілізовується

  Ситуація в Єгипті - стабілізується. У цьому переконують кореспонденти тих ЗМІ, які залишилися працювати в Каїрі.

  На площі Тархір залишаються тисячі людей, але головні вулиці поступово звільняють для проїзду автомобілів. Лідери протестувальників закликають людей не здавати позиції, і стояти, доки президент Мубарак не залишить посаду. Якщо цього не станеться негайно - може перерватися діалог влади та опозиції. Зупинити переговори про мирне урегулювання ситуації погрожують "Брати-мусульмани", впливове радикальне угруповання. Хосні Мубарак, який очолює країну тридцять років, заявив, що добровільно не піде з посади. Але пообіцяв не брати участі у наступних президентських виборах, запланованих на вересень. 

  Троє чоловіків викрали керівника відділу маркетингу компанії "Гугл" на Близькому Сході та в Північній Африці на одній з вулиць Каїра 27-го січня. Нападниками виявилися працівники єгипетських спецслужб. Ваелю Гоніму не дозволяли користуватися телефоном та не повідомляли жодних новин про ситуацію в країні. Він був причетний до координації дій протестувальників в Інтернеті. Гоніма звільнили лише тоді, коли активність прибічників опозиції почала зменшуватися.

  Ваель Гонім, керівник відділу маркетингу компанії "Google" на Близькому Сході та в Північній Африці: "Ми всі хочемо, щоби наша країна змінилася. Я не герой. Я - звичайна людина. Справжні герої ті, хто боровся за свої права на вулицях. Ми обов`язково переможемо".  

  Тисячі мітингувальників провели ніч на центральній площі Каїра. Багато з них спали під гусеницями танків, щоби не дозволити військовим завести машини і відтіснити протестувальників. Влада та опозиція опинилися в патовій ситуації. Сторони не можуть домовитися щодо способу вирішення конфлікту. Для виходу з кризи Сполучені Штати закликали уряд активніше проводити реформи.

  Роберт Гіббс, речник Білого Дому: "Переговорний процес передбачає серію конкретних кроків влади. Уряд повинен якнайшвидше виконати їх, залучивши до дискусії опозиційні партії. Тоді громадяни Єгипту переконаються, що зміни є незворотніми. Реформи також допоможуть країні спокійно підійти до вільних і чесних виборів".

  Курс єгипетського фунта впав до найнижчої позначки за останні шість років. Щодоби країна втрачає триста десять мільойнів доларів. Незважаючи на це, напередодні уряд підняв на п`ятнадцять відсотків зарплати і пенсії бюджетникам. Демонстрації в Каїрі тривають уже більше двох тижнів. Під час масових заворушень у Єгипті загинули, за різними даними, від ста до трьох сотень людей.

  Олександр Войтко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Великій Британії пенсіонерка самотужки розігнала 6 грабіжників [відео]
  Наступний матеріал
  Гідрометеоцентр: До кінця тижня температура стане мінусовою
  Теги: