Ситуація в Японії станом на 03.04.2011 [репортаж, відео]

  Полімерами, що абсорбуть рідину зупинятимуть витік радіоактивної води з пошкодженої АЕС у Японії. Вода витікає із тріщини в колодязі одного з реакторів. Напередодні увечері ушкодженння намагалися забетонувати, але це не принесло бажаних результатів. Щоби повністю нейтралізувати загрозу від пошкоджених реакторів знадобиться щонайменше кілька місяців, заявив представник японського уряду.

  Японське міністерство економіки, торгівлі і промисловості пікетували в неділю у Токіо. Кілька сотень осіб вимагали від влади закрити усі ядерні реактори і збільшити допомогу постраждалим від аварії на АЕС "Фукусіма-1". Перш ніж вирушити до урядових установ, протест зібрався під офісом TEПКО - компанії-оператора атомної електростанції.  

  Чоловік: "Чимало моїх родичів мешкають у Тохоку - це місцЯ, дуже схожі на Фукусіму та Міягі, постраждалі від стихії. І зараз їм дуже несолодко. Я тут, щоб говорити від їхнього імені".

  Чоловік: "Я не раз мав сумніви стосовно ядерної політики Японії. І зараз ми мусимо скористатися нагодою, бо антиядерний рух може більш ніколи не мати такої сили. Я прийшов сюди, щоби сказати - Японії варто позбутися атомної енергії".

  Щоби зупинити витік радіації із пошкодженої стихією АЕС, потрібно щонайменше кілька місяців, заявляє японський уряд. Тривалий час фахівці не могли знайти, звідки саме виходить радіація. У суботу встановили одну з головних причин зараження морської води - тріщину в бетонному колодязі другого реактора, звідки у море витікала радіоактивна рідина. Пошкодження намагалися забетонувати, але результатів це не дало. Тепер радіоактивну воду намагаються стримати спеціальними хімікатами. Це полімерний порошок, який може всотувати об`єм води у півсотні разів більший за свій власний.

  Юкіо Едано, держсекретар Кабміну: "Витік радіоактивних речовин з атомної станції триватиме протягом кількох місяців. Мешканці небезпечної зони навколо АЕС - деякий час не зможуть повернутися у свої домівки. Влада Японії - надасть евакуйованим усю необхідну підтримку".

  Загальна кількість загиблих та зниклих безвісти внаслідок землетрусу та цунамі наближається до 28-ми тисяч. Смерть 12-ти тисяч із них - офіційно підтверджена. Понад 163 тисячі мешкають у тимчасових притулках. Ледь менше половини з них - евакуйовані із небезпечної зони довкола атомної електростанції. Нищівний замлетрус та спричинене ним цунамі вдарили Японію 11-го березня. Збитки можуть перевищити триста мільярдів доларів. 

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Помер відомий конструктор ракетної техніки Станіслав Конюхов
  Наступний матеріал
  У Казахстані обрали президента
  Теги: