Ситуація в Лівії станом на 27.08.2011

  Рідне місто Каддафі - штурмують повстанці у Лівії. Цієї ночі - сили НАТО знищили два бункери полковника. Проте самого Каддафі - там не було. Тим часом, стало відомо про те, що Перехідна національна рада - поки що не переїхала до Триполі. Через те, що у місті досі неспокійно - її представники лишаються в містечку Нафус, а вдень - приїжджають до столиці.

  Повстанці - починають наводити лад у столиці. У суботу в Триполі вже майже не чути вибухів і пострілів. На вулицях - десятки блокпостів. Військові перевіряють документи та автівки. Утім, говорити про повернення міста до звичного життя - зарано. Уже дві доби тут немає світла та води, не вистачає харчів і ліків. 

  Пан Гі Мун, генсек ООН: "Очевидно, що криза в Лівії увійшла в нову, вирішальну фазу. Так само очевидно, що перехід влади має відбутися м`яко. На країну чекають непрості часи. У більшості регіонів досі точаться бої. Новому уряду необхідно негайно зупинити конфлікт, відновити порядок і стабільність. Найперше, що ми маємо зробити - допомогти з ліками, водою, освітою та організацією роботи поліції".

  Тим часом опозиційний уряд Лівії - поки що більше опікується пошуками ворога номер один -Муаммара Каддафі. Повстанцям захопили столицю, проте де переховується полковник - досі не знають. За даними єгипетських ЗМІ - він із синами утік до Алжиру. Утім, опозиція не полишає надій знайти його в Триполі.

  Мухамед Аль-Алагі, міністр юстиції Національної перехідної ради: "Ми оточили район, в якому переховується Муаммар Каддафі. Ми знаємо, де він, і докладаємо усіх зусиль для його арешту. Каддафі - розшукує міжнародна юстиція. Якщо ми його заарештуємо, судитимемо в національному суді або передамо до міжнародного трибуналу".

  Під час боїв за Триполі повстанці захопили резиденції  самого Каддафі та його доньки - Аіші. Зараз її будинок - відкритий для всіх охочих. Десятки зацікавлених приходять подивитися, як вона жила. 

  Хоча в Триполі зараз - відносно спокійно, в інших регіонах тривають бої. Зокрема, на кордоні з Тунісом.  Триває - і штурм рідного міста Кадафі - Сирта.

  Попередній матеріал
  5 кандидатів зареєструвалися на виборах прем`єр-міністра Японії
  Наступний матеріал
  Богдану Ступці - 70 [відео]
  Теги: