Ситуація в Лівії станом на 07.04.2011 [репортаж, відео]

  Негайно оголосити перемир`я і відкрити гуманітарні коридори - закликав Муаммара Каддафі генсек ООН. Пан Гі Мун висловив стурбованість погіршенням ситуації у містах Місурата і Бреґа. Особливо складна ситуація - у Місураті. Місто перебуває під постійним обстрілом провладних сил. Є перебої із питною водою, їжею та медикаментами. За останню добу тут загинуло п`ятеро осіб. Ще тринадцятеро лівійців у четвер стали жертвами помилкового авіаобстрілу НАТО. Це вже другий подібний випадок за останній тиждень.

  Удруге за тиждень авіація НАТО припустилася смертоносної помилки і обстріляла позиції повстанців. Це сталося на дорозі між містами Адждабія та Бреґа. Є загиблі і тяжко поранені. Знищено кілька танків опозиційних сил. Думки лівійців розділилися. Одні вірять у ймовірність стратегічної помилки. Інші підозрюють, що сили альянсу зробили це навмисно. НАТО подій поки що не коментує.

   Лівійка: "Просто важко у це повірити. НАТО вчинило таке, незважаючи на все своє обладнання. Це ж уже друга їхня помилка. І чи справді це помилка? Чи це якісь секретні дії?"

  Лівієць: "Я думаю, повстанців обстріляли помилково. Адже НАТО має бомбувати сили Каддафі. Зараз ми чуємо, що це помилкові дії, яких вони намагаються уникати. Мабуть так і є - інакше, це б суперечило резолюції ООН".

  Помилкової атаки НАТО повстанці зазнали і 2-го квітня. Тоді загинули 13-ть осіб. Утім, лівійський перехідний уряд не нарікав на альянс, а звинуватив опозиційні війська у неналежній поведінці. Йдеться про постріли у повітря, якими повстанці вітали авіацію західних сил. Тоді сили альянсу відповіли на це обстрілом. Що стало причиною нападу у четвер - невідомо. Лівійці вимагають якнайшвидше розібратися у ситуації, щоб уникнути цих помилок у майбутньому. Адже мешканцям міст, де йдуть найзапекліші бої - і без цього сутужно. Більшість населених пунктів - спорожніли. Люди масово виїжджають у безпечні місця. Ті ж, хто залишилися - не мають найнеобхіднішого, адже магазини зачинені.

  Чоловік: "Ситуація жахлива. Майже всі повтікали звідси. Нікого немає".

  Дитина, хлопчик: "Я дуже хочу приєднатися до армії повстанців. Я цілком до цього готовий і хочу захищати свою замлю і свою родину". 

  Бої між провладними та опозиційними силами ведуться і на сході, і на заході Лівії. Найбільш скрутна ситуація - у західній Місураті. Лише у четвер обстріли цього міста військами Каддафі забрали життя п’ятьох осіб. 25 - поранені. Ситуація у Місураті стала ще однією підставою для критики НАТО самими повстанцями, які кажуть, що альянс робить не достатньо для захисту цивільних.

  Нонна Стефанова, "5 канал". 


  Попередній матеріал
  Знову загроза цунамі над Японією
  Наступний матеріал
  Стрілянина у школі Ріо-де-Жанейро: 13 осіб загинуло
  Теги: