Ситуація в Лівії станом на 06.04.2011 [репортаж, відео]

  У НАТО відкидають звинувачення лівійських повстанців про недостатню допомогу. Територія контролюється явід краю до краю - заявляє альянс. Тим часом, кореспондент CNN на своєму блозі повідомив, що переговіорник від Каддафі дмолвляють про його відхід від влади. Утім, Євросоюз не виключає воєнної операції у Лівії якщо про це попросить ООН.

  Лівійські повстанці невдоволені діями НАТО. Опозицію обурює те, що Альянс припинив бомбардування сил Муаммара Каддафі і таким чином полишив цивільних на поталу провладній армії. Особливу критику викликала Туреччина. Ця країна-член-НАТО блокує постачання зброї із заходу - лівійським опозиційним військам. В Анкарі підкреслюють: озброєння лише збільшить кровопролиття.

  Зі спеціальною місією у Лівію прибули представники ЄС та Сполучених Штатів. Євросоюз хоче через своїх посланців точно дізнатися про ситуацію  у країні. А от американським емісарам пророкують іншу місію, не лише ознайомчу. Лівійські ЗМІ оприлюднили інформацію про таємного листа від Муаммара Каддафі - Баракові Обамі. Полковник написав у Білий Дім, коли США вийшли із воєнної частини операції у Лівії. Експерти прогнозують: лист може містити умови, за яких Каддафі мирно передасть владу. Не виключають, що в обмін на іншу посаду, зокрема - почесного голови Африканського союзу. На розв’язання конфлікту найбільше чекають мешканці міст, де бої - особливо запеклі. Це стратегічно важливі міста і нафтові порти: Місурата, Бреґа, Адждабія та Ез-Завія.

  На конфлікт у Лівії реагують і світові нафтові ринки. Самотужки поновити постачання чорного золота вирішила лівійська опозиція. Так у середу із порту Тобрук відплив перший нафтовий танкер із партією сировини на продаж. Хто саме купує сировину - не розголошують. Відомо лише, що Катар зголосився допомогти повстанцям заробити на продажі нафти для купівлі медикаментів та зброї.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Почали озеленювати територію навколо НСК "Олімпійський
  Наступний матеріал
  В АЕС "Фукусіму-1" почали закачувати газоподібний азот
  Теги:
  Loading...