Ситуація в Лівії станом на 02.04.2011

  Влада Лівії затримала дружину Мусси Кусси, - колишнього міністра закордонних справ, який втік до Великої Британії. Політична зрада її чоловіка - і є предметом нинішніх допитів. Лівійський уряд офіційно відмовився від перемир`я, запропонованого повстанцями. Бої тривають. Місто Місурата - більше тижня в оточенні провладних військ. Опозиція стверджує, що встановила контроль над містом Марса-Брега. Повстанці також намагаються знайти джерела фінасування. Вони заявляють - домовилися з урядом Катару про продаж нафти.

  Уряд Лівії - відкинув пропозицію повстанців укласти перемир`я. Провладні війська відбивають захоплені опозицією міста. Речник уряду Мусса Ібрагім заявив, що повстанці діють жорстоко, не мають єдиного лідера і пов`язані з Аль-Каїдою. І запевнив - це свідчить про те, що вони скоро будуть переможені.

  Мусса Ібрагім, речник уряду Лівії: "Якщо вам потрібен мир, ви сідаєте за стіл переговорів. Домагатися цього, вимагаючи неможливого - погана ідея. Протестувальники просто збентежені нашими постійними закликами до миру. Тож вони вирішили виступити з заявою. Але ми не пристанемо на їхні умови".

  Поки триває військове протистояння, у Лівії - гинуть люди. Літаки НАТО помилково обстріляли повстанців поблизу Бреги. Загинули - 10теро. Про це повідомляють кореспонденти агентства Ройтерз. В Адждабії - теж через авіаудар загинули 13-теро опозиціонерів. Офіційна влада Лівії стверджує, що жертви є і серед мирного населення - принаймні шестеро. Адждабія - спустошена, порожні вулиці - патрулюють повстанці. Багато людей - втекли з міста.

  Абдель Рахман, іммігрант із Судану: "Ми працювали в цьому місті. Але зараз роботи немає, відсутня їжа. Ми втрачаємо надію. Усе зруйноване. Залишатися не можна, але й повернутися додому складно".

  За повідомленням агенції "Ассошиейтед Пресс", лівійські повстанці - домовилися з Катаром про продаж нафти. На отримані кошти планують купувати зброю та спорядження для боротьби з військами Муаммара Каддафі. Влада Катару - цю інформацію поки що не коментує. У п`ятницю представник міністерства фінансів США заявив, що опозиція може продавати нафту, оминаючи санкції, якщо буде проводити угоди в обхід Національної нафтової компанії Лівії, чиї активи - заморожені.

  Попередній матеріал
  800 людей загинули за тиждень військового протистояння у Кот-Д'Івуарі
  Наступний матеріал
  Вся правда про українські народні казки в "Мамаєвій слободі"
  Теги: