Ситуація у Єгипті поступово нормалізується

  Уряд Єгипту просить США та ЄС заморозити активи високопосадовців з уряду екс-президента країни Хосні Мубарака. Про це повідомляє "Голос Америки". Міністри фінансів ЄС планують розглянути вимогу Єгипту на нинішньому засіданні. Тим часом ситуація у Єгипті поступово нормалізується після майже трьох тижнів масових демонстрацій.

  Площа Тахрір у Каїрі нинішнього ранку знову порожня. Там, де протягом майже трьох тижнів вирувало людське море, і де напередодні знову відбувалися демонстрації, зараз їздять авто. Відкрилися кафе, крамниці, ринки та установи. Щоправда, досі не працюють банки та фондова біржа.

  Житель Каїру: "Мій магазин одягу не працював протягом 20 днів через демонстрації. Я радий, що ми нарешті можемо знов відкритися".

  Житель Каїру: "Ми дуже хочемо мати спокійне та багате життя, без будь-яких нових заворушень. Сподіваюся, у найближчому майбутньому ми цього досягнемо".

  Працівники туристичної галузі Єгипту наполягають: у країні знову безпечно. Напередодні близько 150 робітників міністерства туризму влаштували акцію протесту у Гізі, біля підніжжя Великих пірамід. Вони вимагали збільшення заробітної плати а також закликали туристів знову приїздити до Єгипту. Адже туризм - важлива складова економіки країни, і  він зазнав значних збитків під час масових демонстрацій.

  Шахіндар Адель, гід: "В Єгипті знову безпечно, і ми готові приймати хоч мільйони туристів. Будь ласка, приїздіть до нас!"

  Попри оптимістичні твердження працівників туристичної галузі, про абсолютну стабільність у Єгипті говорити зарано. Країною прокотилася хвиля страйків робітників бюджетного сектору.  Страйкували працівники пошти, банків, ЗМІ, текстильної промисловості. Власну акцію протесту у Каїрі провели навіть поліцейські. Тимчасовий військовий уряд у телезверненні засудив численні страйки і вкотре закликав людей повернутися до роботи.

  Речник тимчасового військового уряду: "Деякі групи людей по усій країні продовжують страйки та протести. Це заважає державі повернутися до звичного життя. Сьогодні нація має продемонструвати єдність, щоб підтримати зусилля тимчасового уряду у досягти прогресу. Страйки зараз лише дестабілізують ситуацію".

  Поки частина єгиптян страйкує - інша сподівається на нове життя. Приміром, після відставки Мубарака представники опозиції намагаються офіційно зареєструвати новостворені партії, які забороняв попередній режим. 

  Азад Сафаров, Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Алек Болдуїн отримав зірку на Алеї слави в Лос-Анджелесі
  Наступний матеріал
  У Гондурасі - триденна жалоба за жертвами авіакатастрофи
  Теги: