Ситуація у Японії станом на 12.03.11 [репортаж, відео]

  Катастрофи на японській атомній електространції вдалося уникнути. Утім, радіаційний фон навколо "Фукусіми-1" у декілька разів перевищує межі норми. А в принаймні трьох осіб, евакуйованих із небезпечної 20-кілометрової зони, виявили опромінення. Російські фахівці вимірюють рівень радіації на далекому Сході і поки що не бачать жодних відхилень від норми.

  Тим часом, влада Японії почала підрахунки. Кількість загиблих та зниклих без вісти - 1700. 300 тисяч опинилися без даху над головою. Доля 9,5 тисяч осіб - мешканців одного із портових міст - невідома, із ними не вдається встановити зв`язок. Збиток економічний попередньо оцінюють у 30 мільярдів доларів - це лише виплати за страховками. 

  ***

  У столиці Японії життя повертається до нормального режиму. Городяни вийшли прибирати вулиці. Перебоїв із продуктами немає - ціни на харчі не зросли. Міський транспорт повністю відновив свій рух. Не курсують лише потяги, кінцева станція яких - зона лиха. Аеропорти також забиті тисячами пасажирів з сотень відкладених рейсів. На знак жалоби на Токійській телевежі вимкнули ілюмінацію. На північно-східному узбережжі Японії ситуація напружена. Кілька міст, пережили нові удари три-чотириметрових цунамі. Зокрема, водою вкрило Рікудзен-Таката. Багато будівель затоплені до третього поверху. Люди рятуються на дахах. У районі лиха триває масштабна пошуково-рятувальна операція. 

  Рівень радіації на атомній станції у Фукусімі знизився у 14 разів. За даними влади країни, потужний вибух, який пролунав на АЕС, не пошкодив корпус реактора. Постраждали четверо працівників, але загрози їхньому життю немає. Експерти припускають, що на станції вибухнув водень. Коли паливні стержні перегріваються і торкаються води, виділяється велика кількість цієї речовини. А автоматична система переохолодження вийшла з ладу після землетрусу. За словами експертів, небезпека масштабної ядерної катастрофи минула, хоча в атмосферу і потрапила незначна кількість радіоактивних речовин. Людей, які мешкають у 20-кілометровій зоні навколо місця аварії, евакуювали.

  Збитки від землетрусу величезні - зруйновані щонайменше три з половиною тисячі будівель. У районах, вражених стихією, струм зник - у більш ніж п`яти мільйонах будинків. Ще мільйон - відрізані від водогону. Крім того, Японії довелося просити Росію збільшити поставки вугілля та газу - через призупинення роботи на АЕС у Фукусімі.


  Попередній матеріал
  Президент Афганістану закликає НАТО залишити його країну
  Наступний матеріал
  Ліга арабських держав - більше не визнає режим Каддафі легітимним
  Теги:
  Loading...