Ситуація у Лівії станом на 29.04.2011 [репортаж, відео]

  Сили Каддафі сьогодні перейшли кордон із Тунісом і розпочалили стрілянину з туніськими прикордонниками. Свідки повідомляють про багатьох поранених з обох боків. Провладні війська перейшли на туніську територію, переслідуючи повстанців. Сутички там тривають з минулого тижня. Не припиняються бойові дії і в Лівії.

  Сили НАТО - вночі знову обстріляли Триполі. Очевидці кажуть - бомби влучили у центр міста. Атакували з повітря також об`єкти у місті Джабаль аль-Гарбі на Заході Лівії. Там - загинули двое й поранені ще кілька людей.

  Повстанці - ведуть запеклі наземні бої. Сьогодні Національна перехідна рада Лівії заявила, що не піде на жодні компроміси з Муаммаром Каддафі. Тому перемов - не буде.

  Не всі лівійці поділяють погляди повстанців. Країна довгий час контролювалася іноземними силами, тож багато людей - сприймають дії НАТО не як визвольні, а як загарбницькі. Частина племен - почала озброювати мирних мешканців і формувати загони самооборони на підтримку регулярним військам. Інші ж лівійці - вважають за краще виїхати з країни. Переважно тікають з тих районів, де бойові дії - найактивніші.

  Війна поступово виснажує Лівію. Представники Всесвітньої продовольчої програми попереджають, що у найближчі півтора-два місяця країна зіткнеться з браком харчів. 90 відсотків продуктів у Лівії - це імпорт. Уже зараз у країні - не вистачає палива. Багато портів - зруйновані. Представники програми зазначають, що у багатьох містах - зруйновані системи водо- та електропостачання. У населення та приватних компаній - немає доступу до готівки. Її видає лише центральний банк у Триполі. Тож, якщо бої не припиняться - на лівійців чекатимуть важкі часи.

  Попередній матеріал
  Масові заворушення у столиці Уганди - є жертви
  Наступний матеріал
  У Сирії розстріляли акцію протесту - щонайменше 15 загиблих
  Теги: