Ситуація на Корейському півострові залишається напруженою

  Міністр оборони Південної Кореї пішов у відставку. Залишити посаду Кім Тхе Йєна закликала правляча коаліція. Його звинуватили у нескоординованій відповіді на обстріл з боку північного сусіда. Тим часом Пхеньян погрожує новими атаками.

  Їх називають відповіддю на військові провокації з боку південного сусіда, позаяк Сеул посилює військову присутність у Жовтому морі і готується до спільних морських навчань зі Сполученими Штатами.

  Погрозами та військовим настроєм віє з Корейського півострова. Ситуація там дедалі загострюється. Після обстрілу КНДР південокорейського острова Йонпхендо Сеул посилює свою військову міць у Жовтому морі. На п`ять островів поблизу кордону стягують додаткові сухопутні війська. Попереду також спільні морські навчання зі Сполученими Штатами. Північна Корея розцінює такі дії, як провокацію і погрожує ударом у відповідь.

  Кім Йонг Сун, речник МЗС: "Щодо спільних військово-морських навчань зі Сполученими Штатами, то маю сказати, що обидві сторони домовилися не відкладати їх. Адже цим ми демонструємо спільну міць, яка має попередити подальші атаки Північної Кореї".

  Конфлікт між Кореями спалахнув у вівторок, коли КНДР обстріляла південного сусіда. Той у відповідь теж відкрив вогонь. Загинули двоє південнокорейських військових та ще двоє цивільних. Обидві сторони поквапилися зі звинуваченнями. Південна Корея стверджує, що Північна ропочала обстріл першою. КНДР своєю чергою запевняє, що першою відкрила вогонь саме Південна сусідка. А усю відповідальність за інцидент Пхеньян покладає на США. Сьогодні у Південній Кореї вшановують пам`ять загиблих.

  Кім Хванг Сік, прем`єр-міністр Південної Кореї: "Я висловлюю свій жаль через те, що сталося. Думаю, родини не втратять надії і мужньо переживуть цей біль".

  Мати загиблого військового: "Я сподіваюся, обидві країни зберігатимуть мир саме через смерть мого сина. Я не хочу, щоби таке повторилося. Ці дві жертви мають припинити конфлікт, і тоді ситуація нормалізується".

  Закликає обидві сторони утриматися від радикальних дій і міжнародна спільнота. Однак, від переговорів з ООН Північна Корея відмовилися. Німеччина та США закликали Росію та Китай вплинути на КНДР. Адже саме ці країни поки що утрималися від звинувачень на адресу Пхеньяна. Однак, Міністр закордонних справ Китаю, який мав сьогодні приїхати до Сеула та ймовірно висловити позицію своєї країни, в останню мить скасував візит. 

  Кім Йонг Сун, речник МЗС Південної Кореї: "Як повідомила китайська сторона - візит відклали через графік. Звичайно, ми ще чекаємо, коли Китай дасть детальніші пояснення, чому скасували поїздку міністра закордонних справ".

  Прем`єр Китаю Вень Цьзябао під час візиту до Москви теж не став звинувачити жодну зі сторін. Він назвав ситуацію на Корейському півострові складною і напруженою і закликав обидві Кореї до максимальної стриманості.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Дніпро" здобув чергову перемогу у баскетбольній Суперлізі
  Наступний матеріал
  У Греції страйкують транспортники
  Теги: