Ситуація довкола затримання Стросс-Кана [репортаж]

  Уперше в історії Міжнародний валютний фонд може очолити жінка - Крістін Лаґард, міністр економіки Франції. Дослідження агенції Reuters засвідчило - до її кандидатури схиляються до 56% опитаних економістів. Сьогодні Лаґард публічно підтримали - Ангела Меркель та Сильвіо Берлусконі. Очікується, що єдиного кандидата Європа висуне уже наступного тижня, на саміті Великої вісімки у Франції. Попередній глава МВФ - Домінік Стросс-Кан - у цей час перебуватиме під домашнім арештом. Напередодні суд дозволив йому вийти під заставу.

  Звільнити Домініка Стросс-Кана під заставу вдалося з другої спроби. Суд погодився на мільйон доларів та домашній арешт. Колишньому директору-розпоряднику МВФ заборонено залишати Нью-Йорк.

  Сайрус Венс, прокурор: "За американськими законами, обвинувачення дуже серйозні... Підзахисного підозрюють у тяжкому кримінальному злочині, зокрема - у спробі зґвалтування".

  До офіційного висування обвинувачень, Домінік Стросс-Кан повинен мешкати на Мангетені, у квартирі, орендованій його дружиною. Документи у фінансиста вилучили. На ногу почепили електронний браслет, що відстежує пересування. Якщо Домінік Стросс-Кан таки утече, його представникам доведеться виплатити суду додаткові 5 мільйонів доларів.

  Вільям Тейлор, адвокат: "Від імені колег хочу подякувати судді за ухвалене рішення. Воно принесе велике полегшення родині".

  Окрім родичів Домініка Стросс-Кана, рішення суду привітали і його співвітчизники. Згідно з опитуваннями, 57% французів вважають - тепер уже колишнього - голову МВФ жертвою політичних інтриг.

  Домінік Іншопе, юрист: "Месьє Стросс-Кану пощастило - американський суд досить швидко ухвалив рішення. У Франції його так швидко не відпустили би під заставу... А загалом, на Батьківщині йому бажають успіхів".

  Навіть політичні опоненти соціаліста Домініка Стросс-Кана - у Франції - відмовляються визнавати, що він намагався зґвалтувати працівницю готелю. Найбільше, на що погоджується громадська думка, - "непристойна поведінка", можливо - "домагання".

  Інша справа у Сполучених Штатах. Там симпатії на боці потерпілої. Чи - потерпілих. Від початку суду спливають нові й нові подробиці про інтимне життя Домініка Стросс-Кана. То він домагався молодої письменниці, то - грубо поводився із жінками легкої поведінки. Недивно, що на Мангетені новому сусідові не надто раді.

  За рішенням суду, Домінік Стросс-Кан має залишатися у цих апартаментах щонайменше до наступного засідання. 6-го червня колишньому голові МВФ мають офіційно висунути обвинувачення. Прокуратура вимагає судити фінансиста за шістьма пунктами. Щонайменше один із них передбачає тривале ув`язнення - 25 років.

   

  Попередній матеріал
  У Києві стартував фестиваль татуювання [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Сирії знову розстрілюють демонстранів
  Теги: