5.ua

Сирійські повстанці застосували хімічну зброю проти курдів

  Сирійські повстанці застосували хімічну зброю проти курдів поблизу турецького кордону. Про таке повідомляє ліванський телеканал Аль-Майядін. Офіційний Дамаск тим часом веде роботу з ліквідації хімзброї на своїй території.  

  Між тим тисячі сирійців полишають Муадхамію, передмістя Дамаска. Там повстанці та урядові війська тимчасово припинили протистояння, щоби дати час на евакуацію мирних мешканців. Район підконтрольний повстанцям. Провладні сили тримають його в облозі вже кілька місяців. У місті почався голод. Імами навіть дозволили тамтешнім мешканцям вживати їжу, заборонену для мусульман, зокрема, котів та собак. Втім, ситуацію це не врятувало. Збройне протистояння між повстанцями та урядовими військами триває у Сирії вже третій рік. Гуманітарна ситуація стає дедалі складнішою. Біженців понад 4 мільйони. У країні вже зафіксували спалахи поліомієліту, кору, тифу та гепатиту.

  Фаїда Лаххам, організатор кампанії з евакуації: «Нам допомагають обидві сторони - і опозиція, і армія. Усі об’єднали зусилля, щоби евакуювати людей».

  Постраждалий: «У місті ні води, ні їжі ні медикаментів. Лише полишивши його, ми відчули надію».

  Попередній матеріал
  Масштабна ДТП на півдні Індії: понад 40 людей загинули
  Наступний матеріал
  Дім Джобса визнали туристичною пам`яткою