Сирійські опозиційні сили почали наступ для прориву урядової блокади Алеппо

  Опозиційні сили стверджують, що їм вдалося захопити позиції урядових військ у південно-західних частинах Алеппо. У сирійській армії не підтверджують втрати територій

  Опозиційні до президента Сирії Башара Асада сили в неділю, 31 липня, розпочали масштабний наступ на південно-західні райони Алеппо, які перебувають під контролем урядових військ. Метою операції є прорвати блокаду, в якій повстанці опинилися раніше. За оцінками ООН, близько 300 тисяч людей опинилися в пастці після початку блокади, повідомляє Deutsche Welle.

  Водночас сирійська армія, згідно повідомлень державних ЗМІ, підтвердила початок наступу, але зауважила, що проурядові бійці відбили наступ.

  Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини повідомив, що останній наступ є найбільшою військової операцією опозиційних сил з початку ескалації бойових дій в Алеппо протягом останніх місяців. Як передає агенція AP з посиланням на місцевого активіста, мешканці північних частин міста почали палити автомобільні шини, щоб зменшити видимість для військових літаків Дамаска або Росії.

  30 липня люди почали полишати обложену східну частину сирійського міста Алеппо, яка перебуває під контролем опозиції. Вихід людей до контрольованої урядом західної частини міста відбувався через "гуманітарні коридори".

  Нагадаємо, Путін одночасно бомбардує Алеппо і обіцяє "гуманітарну операцію".

  Попередній матеріал
  Ціни на нафту Brent продовжують зростати
  Наступний матеріал
  З передової: неподалік Сєдового бойовики розгорнули новий спостережний пункт – ГУР

  Путін одночасно бомбардує Алеппо і обіцяє "гуманітарну операцію"

  Сирійське Алеппо на межі гуманітарної катастрофи

  Жертвами боїв в Алеппо стали десятки людей

  У боях в сирійському Алеппо загинуло понад 70 мирних жителів