Свинячий грип поширився іще на 3 країни (РОЗШИРЕНО)

  Свинячий грип - поширився іще на три країни. Випадки недуги зафіксували у Голландії, Швейцарії та Перу. У Сполучених Штатах - захворіла 91 людина. Усі потерпілі - відвідували Мексику. І вперше - ураження штамом H1N1 виявили у чоловіка, який не був у цій латино-американській країні. Він тільки поспілкувався з подругою, яка звідти повернулася.

  Всесвітня організація охорони здоров`я б`є на сполох. За межами Мексики - від свинячого грипу загинула людина. У лікарні американського Х`юстона помер хлопчик, якому ще не виповнилося і двох років. Малюк захворів ще на початку квітня. Два тижні тому його привезли до Техасу. На той момент ще не було відомо про спалах свинячого грипу, тож лікували дитину звичайними методами.

  Джефрі Старк, глава інфекційного відділення дитячої лікарні Техасу: "Хлопця перевели до нас 14-го квітня з міста Браунсвіль, туди його родина приїхала з Мехіко. На час прибуття до лікарні хлопчик був у вкрай поганому стані. Пізніше аналізи підтвердили, що він був уражений вірусом "H1N1"".

  Маргарет Чан, генеральний директор ВООЗ: "Пандемії грипу потребують нашої пильності та обачності - через велику швидкість, з якою хвороба поширюється світом. Усі країни мусять підготувати план дій та залишатися у стані посиленої готовності. Підвищення рівня небезпеки - це сигнал до урядів, міністерств здоров`я, фармацевтичної індустрії та ділового світу".

  Через поширення вірусу латиноамериканські біржові індекси стрімко падають, азійські - навпаки, зростають. Фармацевтичні компанії розпродають запаси ліків від грипу і марлеві пов’язки, паралельно - розробляють вакцину. У Мексиці хворих на свинячий грип тепер вишукують просто на вулицях. У всіх, хто має симптоми - жар, біль у суглобах та кашель - беруть аналізи та координати.

  Фернандо Бесера, лікар: "Усім, хто приходить із кашлем, ми даємо ліки від кашлю. Тим, хто має температуру та інші тривожні симптоми, ми приділяємо більше уваги. Якщо виявляємо грип - відправляємо до лікарні".

  Тим часом зростають побоювання у Азійських країнах. Навчена гірким досвідом боротьби із пташиним грипом, Азія готується зустріти штам H1N1. Ретельної перевірки в аеропортах та заборони на імпорт мексиканської свинини – вже не достатньо. Нові методи запобігання недузі - завтра обговорять міністри охорони здоров’я країн Південно-Східної Азії.

  Ша Чжукан, представник Міністерства економічних та соціальних відносин (Чіна Бейджин): "Епідемія свинячого грипу вразила сусідні з Мексикою Сполучені штати і тому зараз ми підтримуємо цілодобовий зв`язок з нашими колегами. Ми уважно стежимо за усіма новинами з Європи та США. Ми дуже занепокоєні".

  Такео Кавамура, секретар Кабінету міністрів Японії (Японія, Токіо): "Жодного випадку зараження новим вірусом у Японії не зафіксували, але ми не будемо скасовувати усі превентивні заходи. Підвищений рівень небезпеки змушує нас готуватися до пандемії".

  Загалом свинячий грип виявили вже у десяти країнах, у всіх цих випадках хвороба проходить у легкій формі та піддається лікуванню. Медики попереджають – чим раніше виявити штам АШ-один ЕН-один – тим більше шансів на швидке одужання. Тож за перших  симптомів радять звертатися до лікарів.

  Попередній матеріал
  Медведько - ворог №1 української преси
  Наступний матеріал
  Шпигунський скандал між Росією і НАТО
  Теги:
  Loading...