5.ua

Світові ЗМІ шоковані останніми подіями в Україні

  Новини з України в режимі реального часу – на такий формат відучора перейшли провідні світові видання. Перші шпальти рясніють фотографіями бойовиків у Слов'янську та Краматорську та гучними заголовками.

  "Бойовики захопили будівлі сил безпеки в місті на сході України", "США погрожують Росії санкціями через події в Україні", "Київ розпочинає антитерористичну організацію на сході" – такими бачать українські новини світові ЗМІ в ці вихідні.

  TheEconomist заявляє – заворушення на сході свідчать про прагнення Росії дестабілізувати країну напередодні президентських виборів, запланованих на 25 травня. Країна виснажена зимовими подіями та зміною влади, однак замість спокійного мирного життя – отримала провокації, погрози та посилення сепаратистських тенденцій.

  Проросійських активістів звинувачує в ескалації насильства і ВВС. Журналісти нагадують читачам – саме після подібних акцій Росія заявила про необхідність захисту російського населення та анексувала Крим. Утім, свою причетність до організації захоплення міліцейських відділків та державних установ Москва заперечує.

  Українська тема - головна і на польських сайтах. TVN-24 повідомляє – міліційний відділок у Краматорську захопили проросійські бойовики з автоматичною зброєю. Про загострення ситуації на сході України пишуть і чеські видання. Вони вважають: міліції протистоять місцеві сепаратисти. Зазначають – США обвинувачують у підтримці Росію, та ж свою участь заперечує.

  Австралійська SidneyMorningHeraldінформує, що Україна вимагає від Росії припинити провокації у східних регіонах. Москва ж заперечує будь-яке втручання та водночас заявляє про необхідність захисту російськомовного населення від можливих утисків.

  Німецька DeutscheWelleцитує Міністерство оборони України, яке заявило: на сході країни немає російських угруповань. Про таке заявив виконувач обов’язків керівника управління преси Богдан Сеник. Водночас він не заперечив, що озброєні особи в Слов’янську можуть мати військову підготовку.

  Російські ж ЗМІ - розповідають про "місцеву самооборону". Мовляв, саме вона з автоматами та в одностроях атакує міліцію та СБУ. ИТАР-ТАСС навіть називає нападників "народним ополченням Донбасу".

  Утім, як би не називали ці сили – проросійськими активістами, сепаратистами, самообороною чи бойовиками – світові ЗМІ дії цих людей одностайно не схвалюють.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Європейці пишуть листа російському президенту
  Наступний матеріал
  У Харкові одночасно проходять мітинги за і проти унітарності України
  Теги:
  Loading...