5.ua

Світові ЗМІ жваво обговорили прес-конференцію Путіна та Януковича [відео]

   Британська преса відреагувала на виступи обох лідерів найбільш нейтрально. Виступ Віктора Януковича привернув менше уваги. Мабуть, жодне видання не оминуло цитати Володимира Путіна про "допомогу братському народу". "Ґардіан" пройшлася хронологічно по основних пунктах виступу Путіна, серед них звернула увагу на амністію, ставлення до Едварда Сноудена, відносини з Україною. "Телеграф" найбільше вразило порівняння Володимиром Путіним Сталіна з Кромвелем. На думку російського президента, різниці між ними немає. А загалом, на думку кореспондентів, нічого неочікуваного у Москві вони не почули.

  Роланд Оліфант, московський кореспондент "Телеграф": "Нецікавий та млявий виступ Володимира Путіна. У ньому він повторює звичну риторику та уникає гострих моментів. Жодних експромтів поза сценарієм, і нічого нового щодо державної політики".

  Американська "Тайм" найбільше уваги приділила амністії російського олігарха Михайла Ходорковського. На думку тамтешніх аналітиків, вона свідчить про те, що Путін почувається у безпеці та вважає, що його позиція зараз надзвичайно сильна. А російські провладні "Вєсті" розповіли, що Путін відповідав на всі, навіть незручні питання журналістів, та буквально розібрали півторагодинну конференцію на цитати. А от зі статті про прес-конференцію в Україні складається враження, що обговорювали лише угоди з Росією.

  Що ж до виступу українського президента, іноземні ЗМІ найбільше звернули увагу на його заяву про втручання у внутрішні справи України. Бі-бі-сі пише, за словами українського президента, протести на центральній площі країни не стосуються міжнародної спільноти і вона не може втручатися в українські справи. Критикує дії Януковича новинна агенція "Ройтерз". Президент не йде на контакт із опозицією та не пропонує українцям жодних компромісів. А от американська "Хаффінгтон пост" натомість критикує власну владу. Мовляв, та нічого не зробила, щоби допомогти українському народу, на який тиснуть з Росії. Ситуацію, що склалася в Києві - у блозі одного з авторів порівнюють із угорською кризою 56 року. Чи не єдиною підтримала Віктора Януковича китайська преса. Український президент шукає компроміс, пишуть державні видання. Україні потрібен баланс між сходом та заходом. 

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Янукович призначив Яговдика головою Сумської облдержадміністраціі
  Наступний матеріал
  Міліція заблокувала Європейську площу і влаштувала пропускний контроль
  Теги:
  Loading...