5.ua

Світові ЗМІ відслідковують події у східних областях України

  Загострення ситуації в Україні стало головною новиною найвідоміших світових медіа. Незважаючи на присутність кореспондентів у східних областях, закордонні ЗМІ не можуть точно описати події, які там відбуваються. Повідомляють про блокування загонів української армії, захоплення бронетехніки та зайняття міської ради в Донецьку невідомими бойовиками.

  Про блокування українських солдатів у Краматорську розповідає в головній європейській новині британське суспільне мовлення ВВС. Його журналістка Ольга Івшина з місця подій повідомляє – колона бронетехніки ввійшла у місто у рамках антитерористичної операції, але її оточив натовп. Надійшли до неї й неперевірені повідомлення про перехід частини українських військових на бік сепаратистів. У Донецьку ж, за інформацією ВВС, невідомі озброєні бойовики без опору збоку місцевої міліції захопили офіс мера.

  Американський телеканал CNN в екстреній новині стверджує, що над Краматорськом активно почали літати українські винищувачі та бойові гелікоптери. У Слов’янськ же, за повідомленням цього медіа, ввійшла колона бронетехніки під російськими прапорами. CNN наголошує – місцева влада спантеличена, точної інформації про стан справ у регіоні вона американським кореспондентам надати не може.

  Про захоплення озброєними сепаратистами української бронетехніки в Слов’янську повідомляє міжнародний арабський телеканал AlJazeera. Медіа також стверджує – бойовики продовжують брати заручників і займати адміністративні будівлі у східних областях. Серйозного опору вони поки що не зустрічають.

  У Краматорську та Слов’янську з’явилися шість БМД під російськими прапорами – розповідає Euronews. Вони, за даними медіа, належать 25-тій окремій Дніпропетровській повітрянодесантній бригаді. Euronewsцитує невідомого чоловіка у камуфляжі, який повідомив, що десантники тепер – "самооборона Донбасу".

  Російський же державний телеканал "Россия-24" появі у Слов’янську бронетехніки під триколорами зрадів. Каже, що українських військових не годували чотири дні й через це вони вирішили перейти на бік сепаратистів. Але в подробицях це ЗМІ плутається. Спочатку повідомляє: десантники стали "самообороною Донбасу", потім – що вони тільки передали зброю екстремістам. Над офіційними ж заявами Міністерства оборони України "Россия-24" відверто кепкує.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Залізницю на ділянці "Краматорськ–Дружківка" розблоковано
  Наступний матеріал
  У Краматорську українська бронетехніка вирвалися із оточення