5.ua

Світові ЗМІ відреагували на заяву Турчинова про сепаратизм

  Заява про небезпеку сепаратизму виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова стала головною новиною найвідоміших медіа світу.

  Кілька з них залучили до обговорення експертів, які проаналізували, до яких методів впливу на ситуацію в Криму може вдатися Росія. Російський же державний телеканал уже повідомляє про численні загони самооборони на півострові, російські триколори на українських державних установах і різко негативну реакцію кримчан на, начебто, «націоналістичний заколот» у Києві.

  Український лідер попереджає про сепаратизм – під таким заголовком вийшла головна новина сайту британського суспільного мовлення Бі-Бі-Сі. В ній медіа розповідає про побоювання виконувача обов’язків президента України Олександра Турчинова щодо можливої спроби радикальних груп у Криму відділити півострів. Росія, наголошує Бі-Бі-Сі, хоча й негативно сприйняла зміну влади в Києві, пообіцяла у внутрішні справи України не втручатися.

  Сепаратистські настрої частини мешканців Криму новинарний телеканал «Євроньюс» пояснює тим, що шістдесят відсотків населення півострова складають етнічні росіяни. Кремль, на думку цього ЗМІ, підігріває відцентрові рухи в Криму заявами про нелегітимність уряду в Києві та збройний характер зміни влади.

  Американський телеканал Сі-Ен-Ен, розповідаючи про ситуацію в Україні на своєму сайті, наводить авторську колонку експерта з російської та євразійської програм лондонського інституту Четхем Хаус – Джеймса Ніксі. Він стверджує, що президент Росії Володимир Путін втратив можливість повернути під контроль Кремля Україну після зміни влади в Києві. На думку фахівця, Москва нині не здатна до військової інтервенції за зразком Грузії 2008-го року. Проте Ніксі наголошує – президент Путін продовжуватиме тиснути на Україну економічними методами, хоча нових ходів в його арсеналі вже на залишилося.

  Міжнародний арабський телеканал «Аль-Джазіра» розмістив погляд на ситуацію в Україні колишнього російського урядовця – Олександра Некрасова. Він також каже, що Росія не може вдатися до військових методів впливу на ситуацію в Україні. Екс-посадовець стверджує – на відміну від війни з Грузією, в українському випадку існує набагато більша імовірність збройного виступу на боці Києва західних держав. Але Некрасов вважає, що економічний тиск може дати Кремлю потужні важелі впливу на ситуацію в Україні.

  Севастополь не збирається підкорятися владі з Києва – стверджує російський державний телеканал «Росія-24». Він розповідає, що в Криму створюють загони самооборони. ЗМІ також повідомляє – скрізь на півострові майорять російські прапори. «Росія-24», цитуючи представників різних сепаратистських організацій, каже – у Криму збираються бійці «Беркута» з усієї України. Підсумовує російський державний телеканал так: мешканці півострова без зайвих слів розуміють одне одного і не збираються миритися з «націоналістичним заколотом» у Києві.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Завтра влада Криму оголосить позицію стосовно подій в країні
  Наступний матеріал
  Гаазький суд відповів на запит Ради притягнути до відповідальності Януковича
  Теги:
  Loading...