Світові ЗМІ продовжують обговорювати події в Україні

  Призупинення переговорів асоціації, вибори народних депутатів на 5 одномандатних округах та візити західних політиків до Києва – такі головні теми світової преси. Західні видання критикують українську владу та висловлюють підтримку мітингарям, які виступають за євроінтеграцію. Більшість російських – жорстко виступають проти Майдану та всього, що з ним пов’язано.

  Євросоюз збентежений тим, що слова української влади дедалі більше розходяться з діями – пише американське видання «Нью-Йорк Таймс». З посиланням на висловлювання єврокомісара з розширення Штефана Фюле, журналіст Ендрю Крамер пише – Брюссель має багато запитань до президента Віктора Януковича, прем’єра Миколи Азарова та першого віце-прем’єра Сергія Арбузова. ЄС не розуміє, як сприймати те, що під час двосторонніх зустрічей офіційний Київ запевняє про продовження євроінтеграції, а на виступах усередині країни українські чиновники жорстко критикують Європу. Саме це, за інформацією «Нью-Йорк Таймс», і призвело до призупинення переговорів щодо підписання угоди про асоціацію.

  Відносини української влади з Євросоюзом погіршилися, але Велика Британія й надалі підтримує прагнення українців до євроінтеграції – пише газета «Гардіан». З відповідною заявою виступив міністр закордонних справ Вільям Гейг. Видання наголошує – голова британського зовнішньополітичного відомства перед прибуттям української делегації до Москви ще раз попередив Росію, що вона не має права тиснути на процес ухвалення рішень у суверенній країні. Гейг, за даними «Гардіан», висловив думку: від модернізації України за європейськими стандартами Кремль також виграє, а отже – не має ставити Київ перед жорстким вибором: вступати до ЄС чи до Митного союзу.

  Польська «Газета Виборча» головною темою обрала вибори народних депутатів в Україні на п’яти одномандатних округах. Видання висловлює сумніви у чесності підведення підсумків волевиявлення через значну розбіжність між офіційними даними та результатами екзит-полів. «Газета Виборча» підсумовує: оскільки опозиція заявляє про фальшування виборів – протести в Україні найближчими днями, швидше за все, посиляться.

  Російські «Ізвєстія» продовжують критикувати Євромайдан у Києві. Цього разу газета пише – центральна площа української столиці перетворилася на «прохідний двір». Особливу увагу видання звернуло на візит делегації польських депутатів, американських сенаторів та заступниці держсекретаря Сполучених Штатів. Обидві думки, які наводять у статті, приїзд західних політиків оцінюють негативно. Український політолог Антон Фінько називає його втручанням у внутрішні справи України. Народний депутат фракції «Партії регіонів» Михайло Чечетов узагалі заявив, що опозиціонери стоять у центрі Києва на колінах перед американськими політиками і цілують їм руки, а США, за словами Чечетова, прямо заявили, що фінансують путч.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  СБУ відкриває кримінальні справи проти активістів Євромайдану
  Наступний матеріал
  У школах на Луганщині оголосили карантин
  Теги:
  Loading...