За оцінкою агрегатору новин від «Гугл», повідомлення з України - в ніч проти неділі - найпопулярніші в Росії, Німеччині, Чехії, Іспанії та Польщі.
Типові заголовки (різними мовами) звучать майже однаково: «Президент запропонував, опозиція відмовилася», «Опозиція не хоче входити до уряду», «Після відмови опозиції зростає напруга».
Більшість медіа у країнах, що не є безпосередніми сусідами України, лише переказують перебіг подій бурхливої суботи, не намагаючись його аналізувати.
Італійська «Коррере де ла сера», однак, не втримується від коментарів: «Україна на межі громадянської війни». Намагаються довести таку думку - повідомленнями про захоплення адміністративних будівель і чутками про нове бойове озброєння у силовиків.
«Єдина карта, що допоможе зрозуміти українські протести» - називається матеріал на сайті «Вашингтон пост». На мапі - території теперішніх протестів накладаються на результати виборів 2010го року. Автор звертає увагу - в областях, що голосували за Януковича, проти нього й нині не надто протестують - хоча і не дуже підтримують.
Оглядач американської «Інтернешнл Нью-Йорк таймс» досить серйозно сприйняв пропозицію Віктора Януковича. На користь цього, нібито, і готовність президента звільнити вірного союзника Миколу Азарова, і запровадити зміни до конституції.
А ось німецький «Шпігель» пише: «те, що на перший погляд виглядало щедрою пропозицією і ознакою слабини, насправді - хитрий маневр, спроба розколоти хитку коаліцію». Називається матеріал «Боротьба за владу в Україні - Янукович уперше нервується».
Стежити за тим, що відбувається в Україні просто зараз, встигають не так багато іноземних видань. Трохи несподівано - серед них є норвезькі сайти. І цілком прогнозовано - російські. Сайт каналу «Весті» пише «бойовики штурмують Український дім». Вторить йому НТВ. Підсумовує позицію провладних російських каналів «Перший» - «вбивство міліціонера і нові захоплення адмінбудівель українських радикалів не цікавить перемир’я».
«5 канал».