Світові лідери: ліквідація бін Ладена зробила світ безпечнішим

  Росія та Польща привітали Сполучені Штати із ліквідацією лідера "Аль-Каїди". Москва - потішилася, що дізналася про це не з преси - її Вашингтон поінформував ще до офіційної заяви Барака Обами. Польща - нагада, що її війська в Афганістані борються із поплічниками бін Ладена. Радість з приводу звістки про ліквідацію лідера "Аль-Каїди" висловили також Генсек НАТО, Євросоюз, Ізраїль, Афганістан та низка європейських країн. У мусульманському світі однозначної оцінки немає. В Ірані попереджають - убитий може бути зовсім і не бін Ладеном, а палестинський рух ХАМАС, хоча й не поділяє поглядів Аль-Каїди, але рішуче засуджує американську спецоперацію.

  Звістка про знищення Усами бін Ладена потішила західні демократії та занепокоїла арабський світ.

  Голова Європарламенту Єжи Бузек заявив, що ліквідація лідера "Аль-Каїди" - зробила світ безпечнішим. Але - це не означає, що боротьбу з тероризмом - можна припинити. Таку ж думку поділяють лідери європейських країн.

  Гідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: "Усама бін Ладен - був одним із найжорстокіших терористів у світі. Цей чоловік забрав життя в тисяч невинних людей. Для всіх мирних людей звістка про його загибель - добра новина. Утім, боротьба з тероризмом і екстремізмом - ще не завершена. Ми маємо лишатися напоготові, не можна виключити можливість помсти".

  Прем`єр-міністр Великої Британії - найбільшої союзниці США - вважає, що новина про смерть Усами бін Ладена - принесе велике полегшення людям всього світу. Ця людина - стверджує Девід Кемерон - була відповідальною за найстрашніші теракти та загибель тисяч людей.

  Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Наша країна з радістю сприйняла цю звістку. Звичайно, смерть Усами бін Ладена - не означає, що загрози тероризму більше не існує. Навпаки, найближчим часом ми мусимо бути дуже пильними". 

  Сильвіо Берлусконі, прем`єр-міністр Італії: "Світ чекав на цю звістку майже 10 років. Звичайно, вбивство - є вбивство, такі речі зазвичай не святкують. Але якщо згадати, скільки людей загинули через бін Ладена в 2001, зрозуміло, що сьогодні в нас є приводи відчувати радість".

  Президент Росії Дмитро Медвєдєв - привітав Сполучені Штати зі значним проривом у боротьбі з тероризмом. Російська влада вважає, що кавказькі ісламісти - мають зв`язки з Аль-Каїдою, тож для Росії знищення лідера угруповання має особливе значення. "Уроком для всіх терористів світу" - назвав знищення бін Ладена - президент Туреччини Абдулла Гюль. Про "історичний день"- говорять в Ізраїлі.  

  Нетаньяху, прем`єр-міністр Ізраїлю: "Це - історичний день для Сполучених Штатів і для всіх країн, що воюють проти тероризму. Я хочу привітати президента Обаму та американський народ із цим видатним досягненням. 10 років знадобилося, щоби впіймати Усаму бін Ладена та покарати за всі його злочини".

  Навіть у секторі Ґаза деякі палестинці привітали цю новину. Угруповання Хамас, яке контролює сектор Ґаза, категоричне.

  Ісмаїл Ханія, лідер руху "Хамас": "Якщо звістка про загибель Усами бін Ладена - правдива, я вважаю, це - продовження американської політики гноблення мусульман і арабів. Ми засуджуємо вбивство цього священного воїна".

  Держави, які привітали смерть бін Ладена - не виключають можливість помсти "Аль-Каїди". Заходи безпеки підвищують, зокрема, - в Іраку, Індії, Єгипті та Сполучених Штатах. 

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Ізраїль вшановує пам`ять жертв Голокосту
  Наступний матеріал
  Клінтон: боротьба із тероризмом триватиме далі
  Теги: