Світові фондові ринки охопила паніка

  Паніка охопила світові фондові ринки. Показники падають у США, Европі, Азії. Знизилися котирування нафти і металу. Основні причини - побоювання обвалу економіки США та розростання європейських боргів. Деякі експерти заявляють: світові фондові ринки переживають кризу, подібну до тієї, що була 2008-го року.

  Торги на європейських біржах у п`ятницю відкрилися обвалом на 3-4 відсотки. Цьому сприяла хвиля розпродажів акцій. Четвер 4 серпня аналітики вже назвали "чорним". Інвестори позбавляються акцій через нестабільність американської економіки і загрозу дефолту в кількох європейських країнах. Натомість - купують золото.

  Франсуа Шоле, ринковий аналітик: "Падіння курсу та паніку спричиняють зміни настрою інвесторів. Раніше вони орієнтувалися на стабільне відновлення економіки. Зараз же - основні індикатори демонструють тенденцію до падіння. Це призводить до сумнівів і побоювання, що зовнішні події можуть погіршити стан економіки".

  Французькі аналітики вважають, що проблеми на фондових ринках викликані переважно невирішеними політичними питаннями. Їх підтримують і португальскі колеги. Найбільше занепокоєння викликає економічна ситуація в Італії та Іспанії і відсутність чіткого плану її розв`язання.

  Жоао Кийєрос, банк "Каррагоса": "Фондова біржа в Португалії, так само, як і в інших європейських країнах, відкрилася падінням. Це викликано непевністю щодо боргу Іспанії та Італії. Усі чекають подальшого розвитку подій і реакції тих, хто ухвалює рішення у Європейському союзі".

  Тим часом Центробанк уперше за чотири місяці відновив антикризові заходи. Банк розпочав реалізацію програми зі стабілізації фінансової системи Європи. Водночас увечері в п`ятницю канцлер ФРН Ангела Меркель, президент Франції Ніколя Саркозі та прем`єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родригес Сапатеро планують провести телеконференцію, щоби обговорити кризу в єврозоні.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  МОЗ ініціюватиме повернення презервативів і підгузків до списку медзасобів
  Наступний матеріал
  Шляховики Київщини не можуть впоратись із стихійними звалищами вздовж доріг
  Теги: